2020 10 11 /2020 10 12

Lietuva pasirinko: konservatoriai didina atotrūkį nuo „valstiečių“, V.Tomaševskio partija – ant ribos

Savo valią Seimo rinkimuose išreiškė 47,16 proc. rinkėjų. Daugiamandatėje rinkimų apygardoje suskaičiavus didžiosios dalies apylinkių balsus pirmauja opoziciniai konservatoriai. Ilgą laiką pirmavę „valstiečiai“ smuktelėjo į antrą vietą.
2020 metų Seimo rinkimų nakties rezultatai
2020 metų Seimo rinkimų nakties rezultatai / 15min nuotr.

Suskaičiavus duomenis iš 1948 apylinkių, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai daugiamandatėje apygardoje gavo 24,16 proc. rinkėjų, tai jiems suteiktų 22 Seimo narių mandatus.

Kadangi iš viso apylinkių yra 1981, gautų balsų procentas ir mandatų skaičius dar gali nežymiai keistis, bet reikšmingų pokyčių nebus.

Už „valstiečius“ balsavo 17,92 proc. rinkėjų. Jiems naujos kadencijos Seime galėtų būti skirta 16 vietų.

Negalutiniais duomenimis, Darbo partija gali pretenduoti į 9 Seimo narių mandatus, socialdemokratai – į 9, Laisvės partija – į 8, Liberalų sąjūdis – į 6 mandatus. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga yra ant patekimo į Seimą ribos – pagal dabartinę situaciją, į Seimą nepatenka, tačiau iki 5 proc. ribos jiems trūksta labai mažai.

Visą naujausią informaciją apie Seimo rinkimus rasite15min.

Nuo 20 valandos redakcijos studijoje vyko speciali Seimo rinkimams skirta laida. Ją galite žiūrėti čia:

Be to, 15min žurnalistai dirbo politinių partijų rinkimų štabuose ir iš ten pranešė svarbiausias naujienas.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

03:18

Suskaičiavus duomenis iš 1844 apylinkių, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai daugiamandatėje apygardoje gavo 22,78 proc. rinkėjų, tai jiems suteiktų 20 Seimo narių mandatų.

Už „valstiečius“ balsavo 18,57 proc. rinkėjų. Jiems naujos kadencijos Seime galėtų būti skirta 16 vietų.

Negalutiniais duomenimis, Darbo partija gali pretenduoti į 9 Seimo narių mandatus, socialdemokratai – į 8, Laisvės partija – į 7, Liberalų sąjūdis – į 6 mandatus, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – 4 mandatus. 

02:55

Naujausi duomenys palankūs Lietuvos lenkų rinkimų akcijai–Krikščioniškų šeimų sąjungai. Pagal juos, ši partija viršijo 5 proc. dalyvavusiųjų rinkėjų balsų. Surinkę 5,08 proc. balsų Seime jie gautų 4 mandatus. 
 

02:30

Toliau skaičiuojant didmiesčių rezultatus, konservatoriai vis didina atotrūkį nuo „valstiečių“.

Gavus duomenis apie balsavimo rezultatus iš 1773 apylinkių, aiškėja, kad  Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 22,29 proc. rinkėjų balsų. Tai reikštų, kad jie gautų 21 Seimo nario mandatą. Už „valstiečius“ balsavo 18,89 proc. rinkėjų. Jiems būtų skirta 17 vietų.

Darbo partija gautų 10 mandatų, Lietuvos socialdemokratų partija 9 mandatus, Laisvės partija 7 mandatus, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 6 mandatus.

Padidino atotrūkį

01:46

Gavus duomenis apie balsavimo rezultatus 1160 apylinkių iš 1989, matyti, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai daugiamandatėje apygardoje dar labiau atitrūko nuo antroje vietoje esančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. 

Pagal šios valandos informaciją, už konservatorius balsavo 21,37 proc. rinkėjų. Tai reikštų, kad jie gali pretenduoti į 20 Seimo narių mandatus.

Pagal balsavimo rezultatus 1160 apylinkių, už „valstiečius“ balsavo 19,5 proc. rinkėjų. Jiems naujos kadencijos Seime galėtų būti skirta 18 vietų.

Pagal mandatų pasiskirtymą kol kas situacija išlieka tokia pati su mažesnio rinkėjų pasitikėjimo sulaukusiomis politinėmis jėgomis.

Negalutiniais duomenimis, Darbo partija gali pretenduoti į 10 Seimo narių mandatų, socialdemokratai – į 9, Laisvės partija – į 7, Liberalų sąjūdis – į 6 mandatus. 
 

V.Čmilytė-Nielsen: rezultatai vienmandatėse bus lemiami

01:25

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasidžiaugė, kad šiemet daugiau žmonių balsavo už liberalias partijas.

„Tai reiškia, kad ir liberalių rinkėjų skaičius padidėjo, ir kad balsas bus labiau girdimas parlamente“, – 15min studijoje sakė ji.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė Nielsen
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė Nielsen

V.Čmilytės-Nielsen nuomone, po šių rinkimų galėtų būti formuojama centro dešinųjų, o ne centro kairės valdančioji koalicija. Tiesa, kaip ir kiti kandidatai, ji pabrėžė, kad kol kas formuoti koalicijos dar negali niekas.

„Rezultatai vienmandatėse bus lemiami. Jie nulėmė prieš 4 metus, tikrai nulems ir dabar. Bet, žinoma, reikia skaičiuoti, žiūrėti visas vienmandates. Akivaizdu, dabar yra dvi labai aiškios alternatyvos, gražiai susidėlioja balsai“, – kalbėjo ji.

Ką rinkėjai reitingavo?

01:20

Pagal pirmumo balsus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše pirmauja Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulienė (priešrinkiminiame sąraše buvo 4), Agnė Bilotaitė (priešrinkiminiame sąraše įrašyta 7 numeriu), Laurynas Kasčiūnas (priešrinkiminiame sąraše buvo 3).

Mindaugo Mikulėno nuotr./Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Mindaugo Mikulėno nuotr./Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Suskaičiavus ne visus rinkėjų balsus, „valstiečių“ priešrinkiminio sąrašo viršus po rinkėjų reitingavimo liko nepasikeitę: pirmas Saulius Skvernelis, antras – Ramūnas Karbauskis, trečias – Aurelijus Veryga. Tačiau rinkėjai iš 7 vietos į ketvirtąją kilstelėjo Agnę Širinskienę, penktas kaip ir priešrinkiminiame sąraše – Tomas Tomilinas. Iš 12 vietos į 6 rinkėjai kilstelėjo Rimą Baškienę. 

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis ir Rima Baškienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis ir Rima Baškienė

Balsavusieji už Darbo partiją daugiausia pirmumo balsų atidavė Vigilijui Juknai, Antanui Guogai, Mindaugui Puidokui, Andriui Mazuroniui ir Ievai Kačinskaitei-Urbonienei. 

Socialdemokratų partijos rinkėjai daugiausia pirmumo balsų skyrė Gintautui Paluckui, Rasai Budbergytei, Juliui Sabatauskui, Algirdui Sysui ir Linui Jonauskui.

Išankstiniais duomenimis, Laisvės partijos rinkimų sąraše labiausiai reitinguota Aušrinė Armonaitė, Morgana Danielė, Tomas Vytautas Raskevičius, Vytautas Mitalas ir Monika Ošmianskienė. 

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius

Taip pat negalutiniais duomenimis balsavusieji už Liberalų sąjūdį daugiausiai pirmumo balsų atidavė Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Viktorui Pranckiečiui, Eugenijui Gentvilui, Virgilijui Aleknai, Simonui Gentvilui.

Konservatoriai aplenkė „valstiečius“

00:59

Pagal iki dabar suskaičiuotus rinkėjų balsus daugiamandatėje apygardoje pirma yra opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Kaip rodo duomenys iš 1523 apylinkių, už juos balsavo 20,47 proc. rinkėjų. Tai reikštų, kad naujos kadencijos Seime jie galėtų turėti 19 parlamentarų mandatų.

Antra – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Iš kol kas suskaičiuotų rinkėjų balsų, už juos balsavo 19,90 proc. rinkėjų. Pagal tai jiems priklausytų 18 vietų Seime.

Dar negalutiniais duomenimis, mat rinkimų rezultatus dar liko suskaičiuoti kiek daugiau nei 400 apylinkių, trečioje vietoje – Darbo partija (11 mandatų).

Toliau rikiuojasi – socialdemokratai (9 mandatai), Laisvės partija (7 mandatai) ir Liberalų sąjūdis (6 mandatai).

R.Budbergytė: R.Karbauskis nėra svajonių jaunikis

00:58

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė Rasa Budbergytė pripažino, kad jai nuostabą kelia geras Darbo partijos rezultatas pirmame ture.

„Vilniuje gyvenantys, mažesnes pajamas, ypatingai rusakalbiai gyventojai atvirai sakė, kad palaikys Darbo partiją“, – tvirtino ji.

R.Budbergytės nuomone, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškųjų šeimų sąjungai šiemet pritrūko politinės patirties, skaidrumo.

„Jie galėjo pademonstruoti, kad ateina su savo krikščioniškomis, gražiomis vertybėmis. Šioje vietoje gavosi neatitikimas tarp to, ką jie deklaruoja ir ką rodo realiai“, – sakė ji.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Rasa Budbergytė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Rasa Budbergytė

Kalbėdama apie galimą koaliciją su valstiečiais, R.Budbergytė tikino, jog Ramūnas Karbauskis „tikrai nėra svajonių jaunikis“.

„Socialdemokratai tikrai nesvajoja ištekėti už Ramūno Karbauskio. Tą galiu aiškiai ir drąsiai pasakyti. Bet, žinote, rinkėjo valia yra labai svarbi ir taip pat turėsime įvertinti pasirinkimą, kuris sako valstiečiai šiuo metu yra pirmi. Galbūt, jeigu teks vis dėlto eiti, manau, tokių pačių klaidų nepadarysime, kaip padarėme 2016 metais“, – kalbėjo ji.

R.Budbergytės teigimu, socialdemokratai niekada sudaryti bendros koalicijos su konservatoriais.

„Pastaruoju metu Ramūnas Karbauskis leido tą žinią siekdamas sukonsoliduoti rinkėją, kuris gali nuo jų nubėgti pas socialdemokratus. Manau, kad šis triukas pavyko. Dabar rezultatas ne toks geras, koks galėtų būti, todėl manau, kad šis Karbauskio žaidimas pasisekė“, – tvirtino pašnekovė.

A.Guoga: būčiau geras ministras

00:51

Su Darbo partija į Seimą kandidatuojantis Antanas Guoga sako „darbiečių“ rezultatus parlamento rinkimuose vertinantis kaip labai gerą.

Buvęs europarlamentaras aiškino, kad, jeigu reikėtų ir partija įpareigotų, jis galėtų pretenduoti ir į tokį, ir į kitokį postą, gal net būti valytoju Seime.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Antanas Guoga
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Antanas Guoga

Kartu A.Guoga teigė, kad galėtų užimti ir ministro pareigas. 

„Aš pasiruošęs būti ministru, viceministru, Seimo nariu, kokios bus aplinkybės, kokią vertę galėčiau sukurti ir kaip mūsų komanda įvertins, norės, ką veikčiau. Manau, būčiau labai geras ministras, bet kokias pareigas aš gerai atliksiu. (...) Man labai rūpi švietimas“, – pareiškė jis.

Daugiau apie tai skaitykite čia

A.Armonaitė: po antrų turų turėsime dar didesnę komandą

00:05

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė 15min studijoje tvirtino, jog tikėjosi perlipti 5 proc. kartelę. Taip pat ji savo komandai, kuri pateks į Seimą, palinkėjo nepamiršti, jog jie atėjo iš nevyriausybinių organizacijų, universitetų ir likti „žmonėmis iš žmonių, neatitrūkti nuo realybės“.

„Tikiuosi, kad po antrų turų turėsime dar didesnę komandą negu mums šiuo metu prognozuoja reitingavimas. Manau, kad komanda bus dar didesnė“, – tvirtino ji.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

A.Armonaitė sakė save įsivaizduojanti tik tokioje koalicijoje, kuri būtų orientuota į ateitį.

„Dabar ketverius metus valdantieji aiškinosi, kad dėl ko kaltas. Laikas bėga, laikas tiksi. Žmonėms reikia gero švietimo, Lietuva turi būti priekyje naujų technologijų srityje, žmogaus teisių problemas turime spręsti. Tokioje koalicijoje save įsivaizduoju, kuri mato tuos prioritetus“, – kalbėjo ji.

Paskutinis atnaujinimas 2020-10-12 00:05

Dėl mandatų varžosi 17 partijų

Seimo rinkimuose daugiamandatėje rinkimų apygardoje, tai yra, pagal partijų sąrašus, išrinksime 70 Seimo narių.

Vienmandatėse rinkimų apygardose išrinksime 71 parlamentarą. Kur prireiks, vienmandatėse rinkimų apygardose antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

Rinkimuose dalyvauja 17 politinių partijų. Jos daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą iškėlė 1724 kandidatus.

Vienmandatėse rinkimų apygardose į Seimą patekti bandys 758 kandidatai. 737 jų iškelti politinių partijų, 23 išsikėlė patys.

2016-ųjų rinkimus laimėjo „valstiečiai“

Per praėjusių Seimo rinkimų pirmąjį turą daugiausia parlamentarų mandatų laimėjo konservatoriai.

Tačiau po dviejų savaičių vykusiame pakartotiniame balsavime vienmandatėse rinkimų apygardose visas kitas partijas „nušlavė“ valstiečiai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis

Prieš ketverius daugiamandatėje rinkimų apygardoje opozicijoje tuomet dirbusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo 20 parlamentarų mandatų (21,70 proc. rinkėjų balsų).

Pirmajame rinkimų ture į Seimą Antakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje buvo ir išrinkta partijos remta Ingrida Šimonytė.

Per pakartotinį balsavimą konservatorių kandidatai iškovojo dar 10 vietų Seime.

19 Seimo narių mandatų (21,53 proc. rinkėjų balsų) daugiamandatėje rinkimų apygardoje prieš ketverius metus gavo 2012-2016 metų kadencijos Seime vos vieną atstovą turėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Per pakartotinį balsavimą po dviejų savaičių partijos kelti kandidatai rinkimus laimėjo 35 vienmandatėse rinkimų apygardose.

Per pakartotinį balsavimą po dviejų savaičių LVŽS kelti kandidatai rinkimus laimėjo 35 vienmandatėse rinkimų apygardose.

Pirmajame Seimo rinkimų ture trečia liko tuomet didžiausia valdančioji politinė jėga – Lietuvos socialdemokratų partija. Ji tąsyk gavo 13 parlamentarų mandatų.

Per pakartotinį balsavimą socdemai laimėjo dar 4 parlamentarų mandatus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Sysas ir Algirdas Butkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Sysas ir Algirdas Butkevičius

Daugiamandatėje Seimo rinkimų apygardoje 2016 metais Liberalų sąjūdis iškovojo 8 mandatus (per pakartotinį balsavimą dar 6 mandatus), o Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) bei partija „Tvarka ir teisingumas“ – po 5 Seimo narių mandatus (per pakartotinį balsavimą vienmandatėse rinkimų apygardose partijos laimėjo atitinkamai dar po 1 ir 3 mandatus).

Tiesa, dar per pirmąjį rinkimų turą vienmandatėse rinkimų apygardose laimėjo du LLRA-KŠS atstovai.

Per 6 proc. rinkėjų balsų tąsyk surinko Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija).

Tačiau daugiamandatėje rinkimų apygardoje ji vietų Seime neiškovojo, nes koalicijoms taikoma aukštesnė – 7 proc. – patekimo į parlamentą kartelė. Tiesa, per pakartotinį balsavimą į Seimą Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje buvo išrinktas Naglis Puteikis.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Darbo partija laukia rinkimų rezultatų 2016 m.
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Darbo partija laukia rinkimų rezultatų 2016 m.

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje už Seimo narių mandatų dalybų brūkšnio liko ir Darbo partija (4,68 proc. rinkėjų balsų), Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (2,14 proc. rinkėjų balsų), Lietuvos žaliųjų partija (1,94 proc. rinkėjų balsų) ir kitos.

Pakartotiniame balsavime rinkimus į Seimą vienmandatėse rinkimų apygardose laimėjo du „darbiečiai“.

2016 metų Seimo rinkimų pirmajame ture balsavimo dieną dalyvavo 43,21 proc. rinkėjų. Iš anksto – 6,65 proc. rinkėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis