„Saugumo Taryba turėtų siekti artimesnio bendradarbiavimo su TBT išnaudodama politines ir diplomatines priemones, koordinuodama sankcijų režimus ir stiprindama taikos palaikymo mandatus“, – teigė Lietuvos nuolatinio atstovo JT pavaduotoja Rita Kazragienė.
Diskusijoje Lietuva taip pat paragino investuoti į nacionalinių teisingumo institucijų stiprinimą, sutarti dėl principų, kurie leistų bešališkai perduoti atvejus TBT jurisdikcijon, įpareigoti visas valstybes bendradarbiauti su Teismu ir numatyti stabilų perduotų bylų nagrinėjimo finansavimą.
Kaip vieną galimų bendradarbiavimo sričių Lietuva įvardijo moterų vaidmens stiprinimą palaikant taiką ir saugumą pasaulyje.
Saugumo Taryba yra perdavusi Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui Libijos ir Sudano bylas, tačiau byla dėl Sirijos nėra perduota dėl nuolatinių narių nesutarimo dėl situacijos šioje Artimųjų Rytų šalyje.
Iš penkių nuolatinių Saugumo Tarybos narių net trys – Rusija, Kinija ir JAV – nėra prisijungusios prie TBT Romos Statuto ir nepripažįsta šio teismo jurisdikcijos.
2013-ųjų spalį vyksiančiuose rinkimuose Lietuva kandidatuoja į nenuolatines JT Saugumo Tarybos nares. Kandidatūrą į vieną Rytų Europos regiono grupei skirtą vietą Lietuva yra pateikusi dar 1996 metais.