„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
05 26 /23:41

Prezidento rinkimai – vienoje vietoje: nuo balsavimo pradžios – iki G.Nausėdos šventės

Sekmadienį 20 val. užsivėrus rinkimų apylinkėms baigėsi balsavimas Prezidento rinkimų antrajame ture, kuriame varžosi dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė. 15min pateikia naujausią informaciją apie rinkimus, taip pat rinkimų rezultatai aptariami tiesioginėje 15min rinkimams skirtoje video laidoje.

Laidą galėsite stebėti šioje nuorodoje: RINKIMŲ NAKTIS su 15min

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Rinkimus laimėjęs G.Nausėda: „norėčiau išreikšti didelę, didelę padėką Lietuvos žmonėms“

22:37

Dar vieną penkerių metų kadenciją laimėjęs Gitanas Nausėda dėkojo Lietuvos žmonėms už pasitikėjimą.

„Pirmiausia norėčiau išreikšti didelę, didelę padėką Lietuvos žmonėms. Jie man įteikė didelį pasitikėjimo mandatą, kurį aš turėsiu branginti. Dabar, kai turiu penkerių metų patirtį, manau, kad aš tikrai galėsiu šiuo brangakmeniu – pasitikėjimo kreditu – naudotis tinkamai, pirmiausia siekdamas gerovės tikslų visiems Lietuvos žmonėms“, – žurnalistams sakė G.Nausėda.

„Kuomet aš rinkiminių batalijų, diskusijų metu kalbėjau apie tai, kad aš tikrai rimtai galvoju apie tolesnį gerovės valstybės įgyvendinimą įvairiose gyvenimo srityse, aš kalbėjau ne pažadu, aš kalbėjau tikrai tikėdamas, kad susidarys gal ir tinkamesnės politinės sąlygos ryžtingiau, greičiau, operatyviau tuos sprendimus įgyvendinti“, – pridūrė jis.

Anot jo, dar vienas „svarbus veiklos laukas“ yra ir užsienio politika bei saugumas.

„Lietuvos nepriklausomybė ir laisvė yra kaip tas trapus indas, kurį mes privalome branginti, saugoti, neleisti jam įtrūkti ir dėl šitos priežasties reikės padaryti daug, kad kolektyvinė saugumo sistema, kad NATO, mūsų bendrystė su Europos Sąjungos valstybėmis veiktų ir bendrajam gėriui, ir Lietuvos naudai. Svarbiausi mūsų sąjungininkai lieka tie patys – JAV, Vokietija, Lenkija, mūsų Baltijos kaimynės. Tikrai galime pasidžiaugti, kad turime panašią poziciją tais klausimais, kurie yra kertiniai – parama Ukrainai, požiūris į Rusijos grėsmę ir galvoju, kad visus darbus, kuriuos pavyko pradėti, dabar reikia tęsti, gilinti ir manau, kad tiek asmeninių pažinčių, tiek politinių kontaktų prasme aš jau turiu reikiamą priemonių rinkinį, kad Lietuvos užsienio politika būtų efektyvi, kad Lietuva imtųsi lyderės vaidmens ir kad Lietuvos balsas tarptautinėje bendruomenėje būtų girdimas“, – kalbėjo šalies vadovas.

Padėka varžovei

Jis taip pat dėkojo ir oponentei rinkimuose, konservatorių premjerei Ingridai Šimonytei.

„Ačiū, Ingrida, už tokią išlaikytą ir korektišką kovą. Taip, debatų metu buvo kritikos ir mano atžvilgiu, ir aš išreiškiau kritikos jos atžvilgiu, tačiau tai nebuvo ad hominem, tai buvo siekiant išryškinti savo pozicijas, savo idėjas ir galbūt išryškinti tam tikrus nuomonių skirtumus ir manau, kad tokia politinė diskusija, kova yra geras politinės kultūros kartelės lygmuo, kurį ateityje reikėtų ne tik išlaikyti, bet pagal galimybes ir dar labiau pakelti“, – teigė G.Nausėda.

Paklaustas, kaip vertina triuškinantį rezultatą, jis tvirtino, kad „čia nėra jokio pasitenkinimo ar pasimėgavimo. Triuškinu ar netriuškinu – tas žodis labai sąlygiškas“.

„Mane turbūt labiausiai įkvepia tas toks visuotinumas arba persvara, kurią man pavyko įgyti ne tik labiau nuo Vilniaus nutolusiuose Lietuvos regionuose, bet ir Vilniuje, Kaune, kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tikrai labai branginu tą paramą, kurią išreiškė skirtingos visuomenės grupės, nes remtis vien tik vienos ar kitos visuomenės grupės parama būtų efektyvu, bet aš manau, kad prezidentas kur kas daugiau galių įgyja, kai turi plačiosios visuomenės paramą ir šią paramą aš stengiausi išlaikyti visus penkerius kadencijos metus, dabar matau ir įsitikinau, kad man pavyko tai padaryti“, – pasakojo rinkimų laimėtojas.

Ministrų keitimas – „ne šio vakaro klausimas“

G.Nausėda, anksčiau kalbėjęs apie kelių ministrų keitimą, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus, dabar neskubėjo plačiau apie tai kalbėti ir sakė, kad tai – ne šiandienos klausimas.

„Apie tai nereikėtų kalbėti šį vakarą, kai ir rezultatai dar oficialiai nėra patvirtinti, tai dar ne šiandienos klausimas, ne, kaip suprantate, esu išrinktasis prezidentas, taigi, aš dar nepabaigiau savo pirmosios kadencijos ir tik liepos viduryje aš pradėsiu savo antrąją kadenciją, o tada ir kils visi procedūriniai dalykai su Vyriausybe“, – teigė G.Nausėda.

Vis dėlto, jis tvirtino jau laukiantis „politinio rudens“, kai vyks Seimo rinkimai, ir besitikintis „darbingos valdančiosios koalicijos“.

„Aš žiūriu jau į politinį rudenį, šiuo atveju – kalendorine to žodžio prasme ir tikiu, kad tikrai bus darbinga valdančioji koalicija, su kuria prezidentas bendradarbiaus ir sieks bendro gėrio“, – kalbėjo prezidentas.

Išsakė susirūpinimą keliais

G.Nausėda taip pat išsakė susirūpinimą prastais Lietuvos keliais bei sakė, kad reikia atkreipti dėmesį į kelių, tiltų būklę, nes ji visoje Lietuvoje yra tiesiog apverktina.

„Vien tik pridėdami po keliasdešimt milijonų Kelių plėtros fondui mes absoliučiai nieko nepakeisime. Mes geriausiu atveju išsaugosime tokią pačią prastą kokybę ir nė trupučio jos nepagerinsime“, – kalbėjo G.Nausėda. 

Jis taip sakė paklaustas, ką ketina Lietuvai pasiūlyti naujo per artimiausius penkerius metus.

Pasak prezidento, regionuose daug problemų kyla būtent dėl prastos kelių būklės.

„Kuomet griūva autobusai, kitos transporto priemonės dėl to, kad keliai yra ne prastos, o tiesiog tragiškos kokybės kai kuriose savivaldybėse, neįmanoma nei to parko atnaujinti, nei vaikų tvarkingai pavėžėti į mokyklą, nei pacientų nuvežti į gydymo įstaigą laiku ir vietoje. Tikrai turime nemažai problemų ir man atrodo, kad problemos kyla negebant pasirinkti tinkamų prioritetų“, – pasakojo šalies vadovas.

Tarp laukiančių iššūkių jis įvardino Vokietijos brigados priėmimą, taip pat ir Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai 2027 metų pirmąjį pusmetį.

Žada keisti komandą

Paklaustas apie pokyčius rinkimų komandoje, jis sakė, kad po truputį apie tai galvoja ir jo komanda Prezidentūroje keisis.

„Aš matau keletą kertinių žmonių, kuriuos norėčiau išsaugoti bet kokia kaina ir man jie yra svarbūs. Aš turėjau daugybę progų įsitikinti jų profesionalumu ir atsidavimu darbui (...) Aš tikrai mėginsiu burti komandą iš naujo remdamasis į kertinius žmones, tačiau tikiuosi atsinaujinimo“, – teigė G.Nausėda.

Jis patarėjų, kuriuos ketina keisti, neįvardino.

Suskaičiuoti visi balsai

01:13

Apie pirmą nakties jau buvo suskaičiuoti visi balsai iš 1895 apylinkių.

Lietuvos prezidentu antrai kadencijai išrinktas Gitanas Nausėda, antrajame ture įveikęs premjerę Ingridą Šimonytę. 15min, remdamasis Vyriausiosios rinkimų komisijos pateikiamais duomenimis, skelbia, kaip balsavo visos 60 savivaldybių. Suskaičiavus visų apylinkių rezultatus paaiškėjo, kad už G.Nausėdą balsus atidavė 74,43 proc. rinkėjų, o už I.Šimonytę balsavo 24,06 proc. rinkėjų. Nebuvo nė vienos savivaldybės, kurioje I.Šimonytė būtų laimėjusi.

Plačiau skaitykite čia: Prezidento rinkimai: sužinokite, kaip balsavo kiekviena savivaldybė

 

Ekspertai: G.Nausėda toliau kritikuos koaliciją, bet gali švelninti poziciją dėl ministrų

00:43

Prezidentu perrinkus dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą, BNS kalbinti politologai prognozuoja, kad jis toliau kritikuos konservatorių Vyriausybę, tačiau gali švelninti toną dėl Ministrų kabineto sudėties kaitos.

Kampanijos metu G.Nausėda žadėjo, kad jam prisiekus antrai kadencijai ir Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, jos sudėtyje galėtų keistis daugiau nei keli ministrai.

„Turbūt daug kam bus įdomu, kaip jis elgsis po to vadinamo mandagumo atsistatydinimo Vyriausybės. Jis ir jo patarėjai yra kalbėję apie tai (ministrų keitimą – BNS)“, – sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorius Ramūnas Vilpišauskas.

„Žinoma, galima tai laikyti tik rinkiminės kampanijos dalimi norint mobilizuoti rinkėjus ateiti balsuoti, bet, kita vertus, turbūt jis nevengs išsakyti kritikos kai kuriems ministrams ir čia svarbiausias klausimas, kaip jam pavyks rasti kalbą su premjere šiais klausimais“, – pridūrė politologas.

R.Vilpišauskas atkreipė dėmesį, kad G.Nausėdos rinkėjai gali nesuprasti ministrų keitimo likus nedaug laiko iki Seimo rinkimų.

„Tas užsispyrimas, jeigu jis pasirinktų keisti kai kuriuos ministrus ir jam nepavyktų įtikinti premjerės, gali ilgainiui pradėti atrodyti sunkiai suprantamas nemažai daliai rinkėjų, nes čia irgi yra tam tikros sveiko proto ribos, kiek jis gali spausti žinant, kad jau rudenį bus formuojama nauja valdančioji koalicija ir nauja Vyriausybė“, – kalbėjo profesorius.

Antroji prezidento kadencija turėtų prasidėti liepą, tuomet Vyriausybė ir grąžins savo įgaliojimus.

VU TSPMI profesorės Ainės Ramonaitės vertinimu, G.Nausėdos pareiškimas apie galimą įgaliojimų perdavimo procedūros panaudojimą realiems pokyčiams ministrų kabinete buvo „priešrinkiminis manevras siekiant mobilizuoti nepatenkintuosius konservatorių Vyriausybe“.

„O po rinkimų, spėčiau, jis bus nuosaikesnis. (...) Konfliktai, kurie gana ilgai jautėsi tarp konservatorių partijos ir prezidento, dabar lyg pašvelnėję ir kad labai smarkiai ietis laužytų, nemanau“, – kalbėjo politologė.

„Pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą, tai nėra atsistatydinimas Vyriausybės, tai yra tik įgaliojimų grąžinimas ir nėra visai aišku, kokios čia prezidento galios kažką keisti ir ar tikrai prezidentui būtų prasminga veltis į rimtus konstitucinius ginčus ir paskui turėti galbūt problemų dėl to, kai liko mažai laiko tai Vyriausybei“, – pažymėjo A.Ramonaitė.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Gitano Nausėdos štabe laukiama Prezidento rinkimų rezultatų
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Gitano Nausėdos štabe laukiama Prezidento rinkimų rezultatų

Prognozuoja kritiką valdantiesiems, lengvą darbą su socialdemokratais

R.Vilpišauskas svarstė, kad G.Nausėda tarprinkiminiu laikotarpiu gali aštriau kritikuoti valdančiuosius, taip padėdamas jį rinkimuose parėmusiems opoziciniams socialdemokratams.

Pasak jo, po spalį vyksiančių Seimo rinkimų įdomiausia bus, aplink kurią partiją formuosis nauja koalicija. Apklausų duomenimis, favoritais laikoma Lietuvos socialdemokratų partija.

„Ir tada jiems ta darbo pradžia formuojant Vyriausybę su prezidentu bus kiek lengvesnė nei dabartiniams valdantiesiems. Ar, vis dėlto, greitai vėl ta vidaus politika atves prie konfliktinių situacijų“, – sakė R.Vilpišauskas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ramūnas Vilpišauskas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ramūnas Vilpišauskas

Jo  manymu, G.Nausėda ir socialdemokratai tikriausiai sutartų žmogaus teisių klausimais, tačiau įdomiausiaa – ar jie susikalbės mokesčių politikos ir gynybos finansavimo temomis.

„Ne tiek perskyros, kiek apskritai, kaip pavyktų rasti tvarius finansavimo šaltinius gynybai, nes matome, kad visiems sunkiai sekasi tai“, – sakė politologas.

„Tai ar būtų didinamas skolinimasis, dėl ko, atrodo, šiuo metu sutaria ir socdemai, ir G.Nausėda, ar to neužtektų, nes yra ribos ir ES nustatytos, ir šiaip brangu yra skolintis šiuo metu“, – kalbėjo R.Vilpišauskas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ainė Ramonaitė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ainė Ramonaitė

Pasak A.Ramonaitės, prognozuoti Seimo rinkimų baigtį dar anksti.

„Ta numatoma pergalė socdemų, tiesiog socdemai naudojasi proga pasišildyti Nausėdos šlovės spinduliuose, bet jie patys pakankamai pasyvūs buvo iki šiol rinkimų kampanijos metu“, – sakė profesorė.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, prezidento rinkimus antrajame ture G. Nausėda laimėjo ryškius skirtumu – sulaukė apie 75 proc. rinkėjų palaikymo.

Jo varžovė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kelta premjerė Ingrida Šimonytė gavo beveik 24 proc. balsų.

Daugiausia palaikymo G.Nausėda sulaukė Šalčininkų rajone

00:36

Šalčininkų rajone absoliuti dauguma – 90 proc. – rinkėjų balsavo už antrai kadencijai perrinktą prezidentą Gitaną Nausėda, rodo sekmadienį skelbiami pirminiai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Anot jų, čia G.Nausėdą palaikė 10,1 tūkst. arba 90,05 proc. rinkimų teisę turinčių atėjusių balsuoti gyventojų.

Pirmajame ture šalčininkiečiai daugiausiai balsavo už mediko Eduardo Vaitkaus kandidatūrą.

Antrajame ture nuo šio rajono rinkėjų nedaug atsiliko Kalvarijos savivaldybės gyventojai – už dabartinį prezidentą ten balsavo 89 proc. rinkėjų.

Bene daugiausia – 98 proc. – rinkėjų paramos G. Nausėda sulaukė Kelmės rajone, Gailių rinkimų apylinkėje, ir Pakruojo rajone, Pamūšio apylinkėje. 

Nemažoje dalyje apylinkių įvairiuose regionuose jį palaikė per 90 proc. atėjusiųjų balsuoti.

Konservatorių keltai premjerei Ingridai Šimonytei pavyko laimėti tik maždaug trečdalyje sostinės apylinkių, visur kitur Lietuvoje pirmavo G.Nausėda.

Pirminiais VRK duomenimis, už dabartinį šalies vadovą antrajame ture balsavo beveik 75 proc. rinkėjų, už Vyriausybės vadovę – beveik 24 procentai.

Pergalės kalboje – ir buvę iššūkiai, ir pažadai

00:20

Sakydamas pergalės kalbą Gitanas Nausėda kalbėjo ir apie buvusius iššūkius, ir apie pažadus ateičiai.

„Kadencija buvo pažymėta pandemijos, nelegalios migracijos, po to prasidėjęs tas baisus karas Ukrainoje. Visa tai komplikavo situaciją ir vidaus politikoje. Bet stengiausi visada ieškoti sprendimo būdų, stengiausi tų Gerovės valstybės siekių, kuriuos buvau išsikėlęs prieš pirmąją kadenciją.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Gitano Nausėdos štabe laukiama Prezidento rinkimų rezultatų
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Gitano Nausėdos štabe laukiama Prezidento rinkimų rezultatų

Šiandien aš tiesiog noriu padėkoti visiems Lietuvos žmonėms, nesvarbu, ar gyventų Vilniuje, Kaišiadoryse ar Kretingoje, Šiauliuose ar Alytuje, nes jūsų balsas man suteikė mandatą. Ir tai yra tvirtas mandatas. Tas pasitikėjimo kreditas yra didelis, kuris, be jokios abejonės, įpareigoja veikti.

Todėl noriu pasakyti, kad antrąją kadenciją aš sieksiu rezultatų, būsiu orientuotas į rezultatus dar labiau, nei buvau pirmojoje kadencijoje“, – kalbėjo perrinktas prezidentas.

Antrąją kadenciją aš sieksiu rezultatų, būsiu orientuotas į rezultatus dar labiau, nei buvau pirmojoje kadencijoje.

G.Nausėda teigė, kad „pagal galimybes“ sieksiąs, kad politinės partijos sutartų dėl pagrindinių klausimų: „Visada bus klausimų, kurie mus skiria, kurie sunkiai gali būti priimti konsensusu. Tačiau svarbiausi mūsų saugumo, užsienio politikai, o ir socialinės politikos klausimai galėtų būtų priimami bendru sutarimu. Ir kaip prezidentas aš matau lauką veikti.“

Dėkodamas jis paminėjo ir tai, kad jį parėmusių žmonių yra tiek daug ir tokiuose skirtinguose regionuose.

„Lankydamas regionus mačiau žmones, girdėjau juos, stengiausi jų klausyti. Surinkau labai daug labai man reikalingos informacijos, kurią panaudosiu. Bet tai nereiškia, kad aš nustosiu lankytis regionuose.

Aš toliau lankysiuosi, stebėsiu, kaip keičiasi gyvenimas įvairiuose Lietuvos kraštuose, regionuose. Tikrai tai darysiu labai nuoširdžiai, ne parodomuoju būdu“, – kalbėjo G.Nausėda.

 

V.Blinkevičiūtė: LSDP sprendimas prezidento rinkimuose palaikyti G. Nausėdą pasiteisino

00:11

Perrinktą šalies vadovą Gitaną Nausėdą antrajame prezidento rinkimų ture palaikiusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad šis sprendimas pasiteisino.

„Tiesą pasakius, buvo, manau, kad labai teisingas mūsų, socialdemokratų partijos pasirinkimas – remti šiuose prezidento rinkimuose Gitaną Nausėdą, ir tai pasiteisino“, – žurnalistams G.Nausėdos rinkimų štabe sekmadienį sakė V.Blinkevičiūtė.

Ji teigė triuškinančia G.Nausėdos pergale neabejojusi.  

LSDP prezidento rinkimuose savo kandidato nekėlė.

Vilija Blinkevičiūtė / Greta Skaraitienė nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė / Greta Skaraitienė nuotr.

Pats G.Nausėda yra sakęs matantis socialdemokratų pirmininkę tarp rimčiausių kandidatų užimti premjero postą, jei jos vadovaujama partija laimėtų rudenį vyksiančius Seimo rinkimus. 

„Šita pergalė mane įkvepia iš tikrųjų dirbti. Taip, kad jeigu Lietuvos socialdemokratų partija žmonės pasitikėtų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, ir tada jau užsidėsime visi karūnas“, – pareiškė V.Blinkevičiūtė, paklausta, ar prezidento perrinkimas įkvėpė siekti premjerės posto. 

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalį, jų favoritais pagal visuomenės nuomonės apklausas įvardijami socialdemokratai.

G.Nausėda dėl prezidento posto varžėsi su premjere, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidate Ingrida Šimonyte.

Pasak LSDP pirmininkės, rinkimų rezultatas rodo valdančiosios daugumos darbo vertinimą.

„Žmonės pavargo nuo tokio bendravimo, koks pastaruosius metus vyko tarp šalies prezidento ir valdančiųjų, aš turiu omeny, konservatorių. Na, tai buvo žala Lietuvos prestižui. Nuomonės gali skirtis, ir tai normalu (...), bet visa tai išspręsti turime neviešai bardami, ginčydamiesi, atidarydami naujus frontus, įvairius naujus karus“, – sakė V.Blinkevičiūtė.

Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, G.Nausėda surinko apie 75 proc. rinkėjų balsų.

D.Nausėdienė kalbėjo apie susitelkimą

23:53

Su žurnalistais kalbėdama pirmoji ponia Diana Nausėdienė irgi dėkojo visiems žmonėms.

„Lietuva yra nuostabi, mums reikia daugiau susitelkimo. Aš nuoširdžiai dirbau penkerius metus, kad mes susitelktume“, – sakė pirmoji šalies ponia.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda

Ji taip pat kalbėjo apie būtinybę judėti į priekį. Taip pat kartojo dėkojanti visiems žmonėms, komandai, savanorystėms.

„Tikiu žmogumi, tikiu, kad rasime tai, ko reikia mūsų Tėvynei“, – sakė D.Nausėdienė.

Rinkimus pralaimėjusios I.Šimonytės štabas jau ištuštėjo

23:40

I.Šimonytė savo rinkimų štabe pabuvo maždaug iki 23.30 val. – daugiausia su kai kuriais komandos nariais ji rinkimų rezultatų laukė atskiroje uždaroje patalpoje.

Tačiau prieš išvykdama ji išėjo pabendrauti su dar likusiais palaikytojais.

Prieš vidurnaktį pasiėmusi jai padovanotas gėles I.Šimonytė išvažiavo. 

Kavinė, kurioje rinkimų rezultatų laukė konservatoriai ir jų kandidatės į prezidentus rėmėjai, irgi ištuštėjo, liko pavieniai žmonės.

G.Nausėda viešai nerems nė vienos partijos, mato galimybę bendradarbiauti su visomis

23:34

Antrajai kadencijai perrinktas prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad savo paramos prieš Seimo rinkimus nereikš nė vienai politinei partijai ir mato galimybę bendradarbiauti su visomis politinėmis jėgomis.

„Tikrai šiandien nekalbėsiu apie jokią paramą jokioms partijoms. Šiandien faktas yra tai, kad socialdemokratai nekėlė savo kandidato ir parėmė mane, mane parėmė ir Regionų partija, antrajame ture mane parėmė beveik visos politinės partijos, tačiau prezidento vaidmuo turi būti nešališkas ir prezidentas negali atvirai reikšti savo paramos konkrečiai partijai“, – sekmadienį žurnalistams sakė G.Nausėda.

Pasak jo, galimybės bendradarbiauti atsiranda, „kai siekiama dialogo, o ne primesti savo valią arba arogantiškai mokyti prezidentą, kaip reikia dirbti“.

„Kuomet politinė kultūra tokio lygio, matau galimybes bendradarbiauti su visomis be išimties politinėmis partijomis“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Žiūriu į politinį rudenį (...) ir tikiu, kad bus darbinga valdančioji koalicija, su kuria prezidentas bendradarbiaus ir sieks bendro gėrio“, – pridūrė jis.

G. Nausėdos štabe sekmadienį apsilankė socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, partijos frakcijos Seime nariai, socialdemokratų merai, Regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus.

Abi šios partijos rėmė G.Nausėdą per rinkimus, o prezidentas kampanijos metu yra sakęs, kad matytų socdemų lyderę ministrės pirmininkės pareigose.

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalį, jų favoritais pagal visuomenės nuomonės apklausas įvardijami socialdemokratai.

Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, G.Nausėda surinko 75,55 proc. rinkėjų balsų ir antrajame ture įveikė konservatorių iškeltą premjerę Ingrida Šimonytę.

G.Nausėda į pikniką prie Prezidentūros neatvyks

23:31

Kaip sako Gitano Nausėdos rinkiminio štabo atstovai, nors ketino, prezidentas į Prezidentūrų rūmų aikštę nusprendė nevykti. Pergalės kalbą jis ketina paskelbti tame pačiame restorane Užupyje, kur ir laukė rinkimų rezultatų. Kalba numatyta 23.50 val.

Rinkimų dieną G.Nausėda savo paskyroje „Facebook“ pakvietė žmones rinktis į Prezidentūros kiemą ir kartu laukti rinkimų rezultatų. Tačiau žmonių per vakarą taip ir neprisirinko daug.

Prezidento rinkimų štabo vadovas Povilas Mačiulis sakė, kad nevykti nuspręsta dėl logistinių sumetimų, dėl to, jog nuspręsta geriau likti štabe, nes taip patogiau, ten yra ir kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. 

M.Baltrukevičius: kokia bus antra prezidento kadencija, nulems jo politinės ambicijos 

23:19

Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotasis analitikas Matas Baltrukevičius, vertindamas rinkimus teigė, kad iš esmės didelės intrigos nebuvo, ir neįvyko „joks politinis žemės drebėjimas“. 

Ekspertas įvertino rekordiškai žemą Visagino savivaldybės rinkėjų aktyvumą antrajame ture. 

„Tai tiesiog parodo gyventojų požiūrį. Puikiai prisimename, kas toje savivaldybėje laimėjo pirmame ture. 

Net Gitanas Nausėda, kuris, turbūt logiškai, tautinių mažumų savivaldybėse turi stiprių pranašumų prieš I.Šimonytę, Visagine žmonėms nėra toks kandidatas, kuris, jų manymu, atstovautų jų pozicijoms. 

Aivaro Žydelio / 15min nuotr./Matas Baltrukevičius ir Rima Urbonaitė
Aivaro Žydelio / 15min nuotr./Matas Baltrukevičius ir Rima Urbonaitė

Aš manau, kad Visaginas geriau atrodytų šiame kontekste, jei gyventojai suprastų, kad jų balsas lemia. Tačiau kai yra bendras fonas, kai nei vienas kandidatas nepatinka ir aišku kas laimės, tai kam vargintis, kai oras puikus“, – reziumavo politikos ekspertas. 

Kalbėdamas apie artėjančius Seimo rinkimus, M.Baltrukevičius teigė, kad prezidento rinkimai parodė, jog valdančiųjų pozicijos nėra tokios geros, kaip šiems norėtųsi, tačiau nėra ir tokios blogos, kaip tą kartais nori parodyti konkurentai. 

Politologo teigimu, prezidento draugystė su socialdemokratais kol kas tėra tik „oro pilių partnerystė“, kuri nebūtinai taip gražiai išsipildys realybėje. 

„Kai viskas yra tik teoriškai, tai labai rožinėmis spalvomis piešiama, o realiai koalicijos formavimas gali būti visoks. Aišku, galima galbūt tikėtis, kad jei valdančioji koalicija bus formuojama kairiųjų jėgų pagrindu, galbūt situacija bus kiek ramesnė. 

Kalbant apie prezidento ir premjero santykius, mes gal linkę idealizuoti tam tikrus santykius, pavyzdžiui, Dalios Grybauskaitės ir Andriaus Kubiliaus tandemą, bet realiai kiek visko būta net ten“, – priminė ekspertas. 

Pasak M.Baltrukevičiaus, tai, kokia bus kita prezidento kadencija, daugiausia nulems jo politinės ambicijos. 

„Jei jis tikrai nuspręs apsiriboti tik antra kadencija, mes galime išvysti net stipriai kitokį prezidentą, nei iki šiol – tokį, kuriam jau nebelabai reikia jaudintis dėl aukštų reitingų ar galvoti apie jokius kitus artėjančius rinkimus. 

Jis galėtų būti ramesnis, jo rankos atrištos, jis gali imtis mažiau populiarių, tačiau labiau reikalingų iniciatyvų. 

Aišku, prezidentas nėra premjeras, jo įgaliojimų ratas siauresnis, tačiau tokiu atveju prezidentas taptų laisvesnis politinio lauko veikėjas“, – svarstė politologas. 

Anot M.Baltrukevičiaus, konkretesnis šios politinės dėlionės vaizdas turėtų išryškėti einant į pabaigą antrai G.Nausėdos kadencijai.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

15min žurnalistai visą dieną ir vakarą pateiks naujienas iš balsavimo apylinkių bei kandidatų štabų.

VIDEO: G.Nausėdą plojimais pasitiko rinkimų štabe

Rinkimų rezultatai nuo 20 val. bus aptariami specialioje 15 min video laidoje, kurioje – dar nematyti kadrai iš prezidento kadencijos, įtakingi svečiai, politologų įžvalgos ir 15min žurnalistų komandos įspūdžiai iš kandidatų štabų. Laidą galite žiūrėti ČIA.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė per 180 tūkst. arba beveik 8 proc. rinkėjų.

Pirmajame rinkimų ture G.Nausėda gavo 632 tūkst. arba beveik 44 proc. balsų, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė I.Šimonytė sulaukė 288 tūkst. arba 20 proc. rinkėjų palaikymo.

G.Nausėda deklaravo rinkimams surinkęs 230 tūkst. eurų aukų, o I.Šimonytė – 310 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau