Šiuo nutarimu taip pat siūloma atlikti „išsamius, objektyvius ir moksliškai ar statistiškai pagrįstus tyrimus dėl Europos Parlamento ir Europos Tarybos direktyvos nuostatų poveikio atitinkamiems ūkio sektoriams, ypač sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio sektoriams“.
Už tokį Seimo nutarimo projektą balsavo 51 parlamentaras, prieš buvo 3, susilaikė 14 tautos išrinktųjų.
Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas atkreipė dėmesį, kad nei Seimas, nei Vyriausybė neturi galių nuspręsti, kokiu laiku gyventi Lietuvai. Jis pabrėžė, kad Vyriausybė tik gali kreiptis į EK ir pateikti siūlymus dėl laiko keitimo. Lietuvą pereiti į vasaros laiką įpareigoja Europos Parlamento ir Europos Tarybos direktyva.
„Kokį laiką pasirinkti, turi pasakyti patys žmonės, o mūsų ir medikų nuomonė – kad nereikia kaitalioti laiko“, – pabrėžė jis.
Kokį laiką pasirinkti, turi pasakyti patys žmonės, o mūsų ir medikų nuomonė – kad nereikia kaitalioti laiko, – pabrėžė Antanas Matulas.Socialdemokratas Algimantas Salamakinas pareiškė, kad nereikia siekti gyventi žiemos laiku. „Jeigu liktume gyventi žiemos laiku, vasarą saulė tekės 3 valandą ryto. Prisiminkime, kad turėjome vadinamąjį Laimos Andrikienės laiką. Kaip tuomet pastebėjo vienas kolega, pietaujant buvo labai gražu žiūrėti, kaip leidžaisi saulė“, – teigė politikas.
Kitas socialdemokratas Juozas Olekas aiškino, kad Seimui apskritai derėtų atsisakyti panašių iniciatyvų. „Visa, ką mes čia sprendžiame, yra paviršutiniška. Yra žymiai svarbesnių darbų, nei įtikinėti Europą, kokiu laiku reikėtų gyventi“, – sakė jis.
Seimas antradienį atmetė „tvarkiečio“ Algimanto Dumbravos parengtą nutarimo projektą, kuriuo siūlyta Lietuvoje atsisakyti sezoninio laiko, paliekant tik vasaros laiką. „Man belieka tik apgailestauti“, – po balsavimo sakė A.Dumbrava.
Šių metų balandį parlamentarai priėmė rezoliuciją dėl sezoninio laiko atsisakymo, o vėliau po pateikimo pritarė dviem vienas kitam prieštaraujantiems nutarimo projektams, kuriais siūlyta gyventi vasaros arba žiemos laiku.
Europos teisės departamentas anksčiau yra pareiškęs, kad Lietuvos valdžia negali nuspręsti atsisakyti sezoninio laiko. Anot departamento, 2011-ųjų pabaigoje arba 2012-ųjų pradžioje bus paskelbtas naują komunikatas, kuriame bus nurodyta vasaros laiko pradžia ir pabaiga 2012–2015 metų laikotarpiui.