Šiuo metu jis dirba naujienų portale delfi.lt., interneto televizijoje „Laisvės TV“ ir rašo knygą apie žurnalistiką Rusijoje.
„Aš čia gavau ne tik prieglobstį, – BNS trečiadienį sakė J.Titovas. – Prieš du metus aš gavau galimybę laisvai kalbėti apie tai, kas dabar vyksta Rusijoje“.
Migracijos departamentas trečiadienį informavo žurnalistą apie sprendimą suteikti jam politinį prieglobstį. Pernai vasarį departamentas buvo atsisakęs suteikti prieglobstį J.Titovui, motyvuodamas, kad jo baimės buvo objektyviai nepagrįstos.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai spalį nurodė departamentui iš naujo išnagrinėti žurnalisto prašymą.
„Aš pats buvau truputį kaltas, aš nežinojau įstatymų gerai, pristačiau ne visas aplinkybes. Aš daugiau menininkas, o ne teisininkas“, – kalbėjo J.Titovas.
„Aš labai džiaugiuosi šiandien, nes iš tikrųjų labai sunku tai pergyventi, labai sunku išsilaikyti ne tiek finansiškai, kiek psichologiškai“, – pridūrė žurnalistas.
Jis dėkojo Lietuvos žurnalistų bendruomenei ir nevyriausybinėms organizacijoms už paramą.
„Be jų, visuomenės paramos tai būtų absoliučiai neįmanoma“, – teigė J. Titovas.
Migracijos departamentas teigia, kad žurnalistui palankų sprendimą šįkart lėmė naujame prieglobsčio prašyme pateiktos papildomos apilinkybės.
J. Titovas tvirtino departamentui pateikęs informaciją apie Rusijos pareigūnų persekiojimą jo atžvilgiu.
Į Lietuvą 2016 metais atvykęs žurnalistas sakė, kad savo šalyje buvo sekamas ir jam buvo netiesiogiai grasinama.
Prieš kelias savaites prieglobstį Lietuvoje taip pat gavo rusų mokslininkas, politinis aktyvistas Dmitrijus Bučenkovas.
Nuo 2014 metų politinį prieglobstį Lietuvoje gavo daugiau nei 30 rusų.
Lietuva suteikė prieglobstį žurnalistui iš Rusijos Jevgenijui Titovui, trečiadienį pranešė Migracijos departamentas.
„Patvirtiname, kad priėmėme sprendimą dėl J.Titovo, kuriuo jam buvo suteiktas pabėgėlio statusas“, – BNS sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.
Pernai vasarį departamentas buvo atsisakęs suteikti prieglobstį J.Titovui, motyvuodamas, kad jo baimės buvo objektyviai nepagrįstos.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai spalį nurodė departamentui iš naujo išnagrinėti žurnalisto prašymą.
Pasak E.Gudzinskaitės, atnaujintame Rusijos piliečio prašyme buvo pateiktos papildomos aplinkybės.
„Tos naujai pateiktos aplinkybės lėmė ir kitokį sprendimą“ – sakė pareigūnė.
Jos teigimu, per daugiau nei pusantrų metų pasikeitė ir padėtis pačioje Rusijoje.