Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Europos regiono direktorė Isabel Garana antradienį Vilniuje teigė, kad Gintaro kelio idėja gali sėkmingai konkuruoti tarptautinėje turizmo rinkoje, kadangi valstybės bendradarbiaus, siūlydamos temines paslaugas.
„Šiandien mes ieškome ko nors, kas yra unikalu, autentiška ir patrauklu, dėl ko reikėtų atvykti į Lietuvą“, – spaudos konferencijoje teigė I.Garana.
„Nenorime, kad tai būtų formalu. Mes, kaip valstybės institucijos, tik skleisime tą informaciją. Verslas tik paims tą informaciją ir naudos toliau“, – spaudos konferencijoje sakė R.Balnienė. Pasak jos, departamentui pakaks pranešti apie turistams įdomius įvykius ar vietas, ši informacija bus paskelbta internete, kur ją galės pamatyti turistai.
VTD direktorė teigė, kad šiuo metu kiekviena valstybė inventorizuoja paslaugas ir maršrutus, susijusius su gintaru. R.Balnienė įsitikinusi, kad toks informacijos pateikimas pritrauks daugiau turistų ir leis jiems susidaryti norimą maršrutą.
„Mes norime padaryti, kad tai nebūtų konkretus maršrutas – kad kiekviena šalis, kuri tiktai nori, prisijungtų ir siūlytų, ką jinai gali“, – sakė R.Balnienė.
Anot jos, šiuo metu Lietuva gali pasiūlyti unikalius produktus – obuolių sūrį su gintaro rūgštimi, gintaro arbatą, trauktinę, gintaro SPA.
Gintaro kelyje ruošiasi dalyvauti 12 Europos valstybių, tarp jų – Rusija, Ukraina, Lenkija, Austrija.
VTD teigimu, naujo turistinio maršruto idėja rengiama be papildomų investicijų.
Kaip sukurti pasaulinį turistinį Gintaro kelią, įtraukti įvairias šalis ir suformuoti turistams patrauklius keliavimo pasiūlymus, antradienį Vilniuje aptaria Europos Komisijos, PTO atstovai bei turizmo vadovai ir gintaro ekspertai iš 13 šalių.