Šis laivas yra 22-ojo JAV jūrų pėstininkų ekspedicinio dalinio flagmanas (laivas-vadavietė).
Prišvartuotas jis greta Naujosios perkėlos, pasigėrėti juo prašalaičiams – sudėtinga. Pamatyti jį geriau galima plaukiant keltu į Kuršių neriją. Antradienį laivas planuoja palikti Lietuvos krantus.
Laivas iš tiesų – įspūdingo dydžio. Ant viršutinio denio matomi ir sraigtasparniai, reaktyviniai lėktuvai.
Tokio dydžio karinio laivo Lietuvoje iki šiol dar nėra buvę.
Kaip teigė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, laivo viešnagė – ir aiški žinutė.
„Jo buvimas šiandien čia, Klaipėdos uoste, kuomet tęsiasi siaubinga Rusijos agresija prieš Ukrainos žmones, demonstruoja JAV ryžtą ir lyderystę užtikrinant saugumą ir šiame regione, ir Baltijos jūroje. Mes Lietuvoje matome besikeičiančią saugumo situaciją prie Rytinės NATO sienos ir kylančias grėsmes, todėl Lietuvai ir jos žmonėms labai svarbus yra mūsų sąjungininkų buvimas. Šio laivo buvimas padeda užtikrinti saugumą ir siunčia žinutę agresoriui“, – kalbėjo ministras.
Praėjusio amžiaus pabaigoje statyto laivo ilgis – 257,3 metro, plotis – 60,1 metro, grimzlė – 10,5 metro. Šis laivas yra ginkluotas standartine „Wasp“ klasės daugiafunkcinio amfibijos puolimo laivo ginkluote.
Laivo greitis – apie 24 mazgai.
Laivo įgulą sudaro daugiau nei 2 tūkst. narių. Laive jų visuomet būna iki 1,5 tūkst.
„Kearsarge“ (LHD-3) suprojektuotas taip, kad jame tilptų desantiniai laivai su oro pagalve greitam karių judėjimui ir šturmo lėktuvai AV-8B „Harrier“, skirti artimo puolimo pajėgų palaikymui iš oro.
Be to, šis laivas gali gabenti iki 26 JAV karinio jūrų laivyno sraigtasparnių. Lietuvoje pristatyti ir konvertoplanai, turintys ir lėktuvo, ir sraigtasparnio bruožų.
Laive talpinama ir ratinė technika: visureigiai, keturračiai. Yra ir vadinamųjų amfibijų.
Šią vasarą šis laivas dalyvavo tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje, viešėjo Suomijoje, Estijoje. Koks tolesnis šio desantinio laivo maršrutas – neatskleidžiama.