Santykių užmezgimas su minėtomis valstybėmis sustiprins Lietuvos ryšius su šio žemyno šalimis. Bendradarbiavimas su Afrikos valstybėmis yra neatskiriama ES užsienio politikos dalis, todėl diplomatinių santykių užmezgimas su Ruanda, Nigeriu ir Liberija yra svarbus Lietuvai rengiantis pirmininkauti ES Tarybai 2013 metais.
Santykių palaikymas su visų žemynų valstybėmis taip pat gerina bendradarbiavimo galimybes JT institucijose.
Santykių palaikymas su visų žemynų valstybėmis taip pat gerina bendradarbiavimo galimybes JT institucijose. Lietuvai tai aktualu siekiant nenuolatinės JT Saugumo Tarybos narės statuso 2014–2015 m. kadencijai.
Ruanda – tankiausiai gyvenama Centrinės Afrikos valstybė, 1962 m. atgavusi nepriklausomybę nuo Belgijos ir ilgą laiką alinta etninių nesutarimų, kurie kulminaciją pasiekė 1994 m. įvykdžius tutsių genocidą. Per pastarąjį dešimtmetį Ruandos vyriausybei pavyko stabilizuoti padėtį ir užtikrinti ekonominį ir socialinį šalies vystymąsi. Ruanda taip pat aktyviai stiprina savo tarptautinį vaidmenį, dalyvauja taikos palaikymo misijose regione.
Nigeris yra Vakarų Afrikos valstybė, laikoma tiltu tarp Šiaurės ir Užsachario Afrikos regionų. 1960 m. nepriklausomybę atgavusios šalies vystymąsi nuolat stabdė dažnų karinių perversmų ir Nigerio šiaurėje įsikūrusių tuaregų sukilimų veikiamas politinis nestabilumas, sausros ir badas. Situacija šalyje stabilizavosi priėmus naują Konstituciją ir pagal ją 2011 m. surengus tarptautinių stebėtojų teigiamai įvertintus rinkimus. Naujoji vyriausybė su tarptautinių donorų pagalba siekia atgaivinti Nigerio ekonomiką ir paskatinti vystymąsi. Aktyviai ieškoma investicijų į urano, naftos, cemento ir mobiliųjų komunikacijų gamybos sektorius. Nigeris yra vienas didžiausių urano eksportuotojų pasaulyje.
Liberija – seniausia Afrikos respublika, 1847 m. Atlanto vandenyno pakrantėje įkurta iš JAV į tėvynę grįžusių buvusių vergų. Paskutinį XX a. dešimtmetį vykusio pilietinio karo metu žuvo per ketvirtį milijono gyventojų. Situacija stabilizavosi 2003 m. vyriausybei ir sukilėliams pasirašius taikos susitarimą. 2005 m. demokratiniuose rinkimuose išrinkta, o 2011 m. perrinkta prie taikos išsaugojimo Liberijoje prisidėjusi Nobelio taikos premijos laureatė Ellen Johnson Sirleaf tapo pirmąja moterimi prezidente Afrikoje. Trapią taiką Liberijoje vis dar padeda užtikrinti 18 tūkst. JT taikdarių.