„Kai kurie iš (Rusijos) lyderių mėgina aukštinti Staliną, pateikia jį kaip pavyzdį, (bando) istoriją perrašyti. Tai yra ne šiaip sau kažkokie svaičiojimai, bet labai pavojingi žaidimai“, – Žinių radijui sakė ministras.
Jis pabrėžė, kad Maskva taip pat mėgina nutylėti Antrojo pasaulinio karo išvakarėse Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos pasirašytą paktą, kuriuo pasidalyta Rytų Europa.
„Tai yra įspėjimas, todėl ir stebime įvykius labai atidžiai, esame nuoseklūs ir tvirtai stovime tų pusėje, kuri kovoja už laisvę šią dieną, nes mūsų tauta laisvės kainą ir reikšmę puikiai supranta“, – kalbėjo L.Linkevičius.
Ministras pabrėžė, kad stalinistinis režimas naikino ir pačių rusų šviesuomenę.
1941 metų birželio 14 dieną sovietų okupacinė valdžia pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į SSRS lagerius ir kalėjimus. Atkūrus nepriklausomybę birželio 14-oji Lietuvoje pažymima kaip Gedulo ir vilties diena.
1940-1952 metais sovietinės okupacijos metu į lagerius ir tremtį išvežta daugiau kaip 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Šiemet kovą atlikta apklausa parodė, kad daugiau kaip pusė rusų Stalino vaidmenį šalies istorijoje vertina teigiamai. Rusijos istorikai, kritikuojantys diktatoriaus vaidmenį, neretai smerkiami kaip negerbiantys karo veteranų ir gali būti net teisiškai persekiojami pagal 2014-aisiais priimtą įstatymą.
Šiemet Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė įkurti nacionalinį fondą, kuris turėtų „populiarinti istoriją, o šis žingsnis laikomas naujausiomis Kremliaus pastangomis reabilituoti sovietinį paveldą.
Po Vladimiro Lenino sovietų diktatoriumi tapęs Stalinas sukūrę teroro ir represijų sistemą, kuri pražudė dešimtis milijonų žmonių. Stalinas mirė 1953 metais.