TTK pirmininko pavaduotojas konservatorius Stasys Šedbaras sakė, kad komitetas artimiausiu metu Seimui ketina teikti tas su R.Paksu susijusias Konstitucijos pataisas, kurias praėjusią kadenciją blokavo valdančioji dauguma. Šį pataisų variantą kaip alternatyvą tuomet parengė konservatoriai. Pasak S.Šedbaro, ten „sudėti visi saugikliai“. „Manau, kad šias pataisas būtų galima teikti kartu su individualaus skundo į KT įteisinimo projektu, tuomet gal ir pavyktų“, – „Lietuvos žinioms“ sakė TTK vicepirmininkas.
Konservatoriai Konstitucijos pataisų projekte siūlo, kad šiurkščiai Konstituciją pažeidęs arba priesaiką valstybei sulaužęs asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, negalėtų būti renkamas prezidentu. Toks asmuo galėtų būti renkamas Seimo nariu, tačiau ne anksčiau kaip po 10 metų nuo pašalinimo iš pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo. Taip pat siūloma nustatyti, kad toks asmuo negalėtų būti renkamas Seimo pirmininku ir jo pavaduotoju.
Lietuvai niekaip neįgyvendinant Strasbūro teismo sprendimo dėl R.Pakso, papildomas priemones svarsto sprendimo įgyvendinimą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų Komitetas. Vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme Karolina Bubnytė pranešė, kad Lietuvos atžvilgiu pirmą kartą gali būti siūloma priimti Ministrų Komiteto rezoliuciją.
R. Paksas negali dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose nuo 2004 metų, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad per apkaltą posto netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika.
Europos Žmogaus Teisių Teismas 2011 metų sausio 6 dieną konstatavo, kad draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose yra neproporcingas ir pažeidžia Europos žmogaus teisių konvenciją.
Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad R.Paksui teisė dalyvauti Seimo rinkimuose gali būti atverta tik pakeitus Konstituciją. Seime iki šiol pritrūkdavo balsų priimti tokias pataisas.
Šiuo metu R.Paksas yra Europos Parlamento narys. Pernai spalį jis pasitraukė iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigų. Lietuvos prokurorai nori jam pateikti įtarimus korupcijos byloje. Europos Parlamentas šiuo metu svarsto, ar panaikinti politiko neliečiamybę.