2018 02 07

Lietuvė su sutuoktiniu Jungtinėje Karalystėje užsuko verslą: fiktyviai sutuokė 13 lietuvių ir azijiečių

Buvusi sutuoktinių pora – Ayazas Khanas ir Jurgita Pavlovskytė – uždirbo daugiau kaip 500 tūkst. svarų už tai, kad organizavo fiktyvias lietuvių ir azijiečių santuokas, kad pastarieji galėtų likti Jungtinėje Karalystėje.
Ayazas Khanas ir Jurgita Pavlovskytė
Ayazas Khanas ir Jurgita Pavlovskytė / „Twitter“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

  • Ayazas Khanas ir Jurgita Pavlovskytė, kaip įtariama, suorganizavo ne mažiau kaip 13 fiktyvių santuokų;
  • Ne ES piliečiai turi įrodyti, kad jie yra susituokę su ES piliečiu;
  • Buvusių sutuoktinių pora iš jaunikių gavo didžiules sumas pinigų;
  • Iš 13 neva fiktyviai sutuoktų porų tik dvi tebėra kartu;
  • Pora gavo daugiau kaip 500 tūkst. svarų už fiktyvių santuokų organizavimą.

32-ejų Ayazas Khanas ir 25-erių Jurgita Pavlovskytė, kaip įtariama, padėjo sudaryti mažiausiai 13 fiktyvių santuokų tarp lietuvių moterų, kurios turi teisę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, ir azijiečių, rašo portalas dailymail.co.uk.

Aiškėja, kad pora, kuri buvo susituokusi, tačiau šiuo metu išsiskyrusi – klastojo „Sainsbury's“ (Jungtinės Karalystės prekybos centrų tinklas – 15min) darbo pasiūlymus, kad galėtų pagrįsti paraiškas nuolatiniam gyvenimui Jungtinėje Karalystėje.

Vienam jaunikiui kelis kartus buvo atsisakyta leisti likti Jungtinėje Karalystėje, tačiau susituokus su 20-mete lietuve valytoja situacija pakrypo jo naudai – jam buvo suteiktas leidimas gyventi šalyje. Teigiama, kad tai buvo apgaulė – esą santuoka buvo fiktyvi. Piliečiai, kurie yra ne iš Europos Sąjungos (ES) šalių turi įrodyti, kad jie vedę ES šalių pilietes, jog galėtų gyventi Jungtinėje Karalystėje.

Ayazas Khanas ir Jurgita Pavlovskytė kartu su savo bendrininkais – 35-erių Imranu Farooqu, 26-erių Diana Stankevič, 32-ejų Muhammadu Saqlainu – tvirtina, kad santuokos nebuvo fiktyvios.

Vis dėlto iš 13 porų, kurios susituokė 2011–2014 m., vis dar tebėra kartu tik dvi iš jų, paaiškėjo teisme. Santuokos, kuriomis siekta naudos, buvo sudarytos tarp vyrų iš Indijos, Pakistano, Bangladešo ir moterų, kurių daugiausia iš Lietuvos. Minėtos sąjungos sudarytos tam, kad pavyktų apgauti šalies migracijos tarnybos darbuotojus, o vyrams būtų toliau leista gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje.

Teisme teigta, kad santuokos buvo fiktyvios. Kiekviena iš jų esą sudaryta siekiant naudos – bandyta apmauti atitinkamas institucijas ir apeiti imigrantams taikomus apribojimus. Tarp jaunikių buvo 11 vyrų iš Pakistano, vienas iš Indijos, vienas iš Bangladešo. Tam, kad gautų leidimą gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, piliečiai ne iš ES šalių turi įrodyti, kad jie yra vedę ES pilietes, kad santuoka nėra fiktyvi, kad jie gyvena kartu ir kad sutuoktinė, ES pilietė, dirba bei turi Nacionalinio draudimo numerį.

Sukčiai iš jaunikių esą gavo milžiniškas sumas pinigų. Mat šie ieškodavo moterų iš ES šalių, apmokėdavo jų skrydžius į Jungtinę Karalystę, vedybų išlaidas ir kompensuodavo „kuklų“ užmokestį nuotakoms. Kad viskas būtų įtikinamiau, Jungtinėje Karalystėje šioms moterims buvo atidaromos sąskaitos. Buvo siekiama parodyti, kad šios moterys dirba ir gauna atlyginimą Jungtinėje Karalystėje. Tuomet jaunikis galėdavo užpildyti paraišką dėl nuolatinio gyvenimo Jungtinėje Karalystėje. Sudarius santuoką, kartais tuo metu, kai būdavo tvarkomi dokumentai, būdavo daromi pavedimai į minėtų moterų-nuotakų sąskaitas. Moterys neva darydavo viską, kad pasirodytų laimingai ištekėjusios. Tarkime, pozuodavo „šeimyninėse“ nuotraukose per savo vestuves.

A.Khanas buvo atsakingas jaunikius, o J.Pavlovskytė kontroliavo nuotakų pusę.

A.Khanas buvo atsakingas už jaunikius, o J.Pavlovskytė kontroliavo nuotakų pusę. I.Farooqas ir D.Stankevič, kurių santuoka buvo viena iš 13 fiktyvių, padėjo M.Saqlainui, kuris sudarė fiktyvią santuoką su 30-mete Tatjana Rolic.

12 iš fiktyvių santuokų nuotakų buvo iš Lietuvos, viena – iš Čekijos. Didžioji dalis santuokų įvyko Londone. Pirmąją fiktyvią santuoką sudarė 29-erių pakistanietis, kuris atvyko į Jungtinę Karalystę 2003-iaisiais studijuoti ketverius metus. Prašymas pratęsti jo leidimą iš pradžių buvo atmestas, paskui pratęstas iki 2009-ųjų. Tais metais dar du jo prašymai buvo atmesti, po metų dar vienas taip pat atmestas. Tuomet pakistanietis kreipėsi dėl santuokos patvirtinimo su 20-mete lietuve, tačiau 2011 m. kovą jis buvo atmestas. Porą per fiktyvias vestuves fotografavo A.Khanas ir J.Pavlovskytė. 2012 m. kovo 19 d. jam vis dėlto buvo leista gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje. 2016-aisiais jis deportuotas iš šalies.

A.Khanas ir dar keturi jaunikiai dirbo „Sainsbury´s“ parduotuvėse. Tyrimo metu atskleista, kad fiktyviai 25-erių Valerijai Bartosevič buvo suklastotas darbo pasiūlymas vienoje iš šių parduotuvių. Sukčių bankų sąskaitų analizė atskleidė, kad iš viso 297 tūkst. buvo sumokėti į A.Khano sąskaitas, tarp jų buvo ir menki atlyginimai, kuriuos jis gavo iš „Sainsbury's“.

2010–2016 m. buvo išgryninta 236 tūkst. svarų. Tyrimo metu nustatyta, kad didžiosios dalies pajamų jis tiesiog negali pagrįsti. Panašu, kad tai „juodi pinigai“, gauti už fiktyvių santuokų sudarymą. Dar 238 tūkst. svarų buvo įplaukę į J.Pavlovskytės banko sąskaitą. Prie daugumos pavedimų iš jaunikių buvo nurodoma „žmona“, „vestuvės“. A.Khanas, J.Pavlovskytė ir jų bendrininkai neigia bendrininkavę, padėdami sudaryti fiktyvias santuokas, kad imigrantai galėtų likti gyventi Jungtinėje Karalystėje.

A.Khanas ir J.Pavlovskytė taip pat neigia kaltinimus dėl neteisėtai įgyto turto ir atliktus mokėjimus, organizuojant fiktyvias santuokas.

Minėti fiktyvūs jaunikiai neigia savo kaltę dėl fiktyvių santuokų sudarymo. Fiktyvios nuotakos taip pat neigia padėjusios imigrantams nelegaliai likti gyventi Jungtinėje Karalystėje. Teismo procesas tęsiamas toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų