Kauno medicinos universiteto Infekcinių ligų klinikos profesorius Alvydas Laiškonis, vienas medikų, atliekančių tyrimus Lietuvoje, prasitarė, kad apie šį tyrimą negali daug pasakoti, rašo dienraštis „Kauno diena“.
Viešai leidžiama pasakyti tik tiek, kad vakcina atkeliavo iš Austrijos. Ji dukart sušvirkščiama savanoriams, kurie savo pastebėjimus apie sveikatos būklę rašo į specialų žurnalą. Stebėjimas vyks aštuonis mėnesius. Nors tyrimas prasidėjo prieš kelias savaites, teigiama, kad savanorių surinkta pakankamai.
A.Laiškonis leidžia suprasti, kad jų gali būti maždaug šimtas. „Vieni savanoriai ateina, nes nori dalyvauti moksle. Kiti nori apsisaugoti, nes žino, kad paukščių gripo proveržis tikrai bus. Vakcinos poveikis slūgsta, tačiau tie žmonės kažkokią apsaugą turės. Kol kas jokio šalutinio poveikio nepastebėta", – dienraščiui pasakojo profesorius.
Tuo pačiu metu ši vakcina bandoma daugiau nei dešimtyje šalių, nes skirtinguose kraštuose gyvena genetiškai skirtingi žmonės, todėl vakcinos poveikis gali skirtis. A.Laiškonio teigimu, šiuolaikiniai skiepai yra nekenksmingi. Kitaip nei anksčiau, dabar vakcinos gaminamos ne iš viso viruso, o tik iš jo dalelės, kuri atsakinga už imunitetą.
„Paukščių gripas – tiksinti bomba, kuri tikrai sprogs", – įsitikinęs A.Laiškonis. Azijoje atsiradęs virusas šiame dešimtmetyje pasiekė Europą. Nuo jo mirė per 300 žmonių.