Paramą renkančioje platformoje aukota beveik 40 tūkstančių kartų, daugiausia žmonių aukojimų sulaukė prašymas paremti nuo gaisro Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusias šeimas.
Vidutinė amens aukojimo suma siekė 30 eurų, o populiariausia – 10 eurų. Trečdalis surinktos sumos buvo paaukota verslo įmonių.
Prie šio rezultato prisidėjo ir rekordinis skaičius naujų projektų bei organizacijų, prisijungusių prie platformos. 2024 - ais metais aukotojams buvo pasiūlyta net 20 naujų gerų darbų įvairiomis temomis: skubūs atvejai, vaikų fizinio aktyvumo, pagalbos žmonėms su negalia, krizių ir emocinės paramos, advokacijos bei tvarumo srityse.
„Šiais metais matome, kad nišiniai projektai – aukotojų prioritetas. Matome, kad tiek žmonės, tiek verslas ieško labai apčiuopiamų gerų darbų. Dėl to tarp populiariausių projektų šiemet išliko pagalba konkrečioms šeimoms, vaikams ar gyvūnams“, – teigia Aukok.lt vadovė Indrė Vareikytė.
„Pavyzdžiui, tarp labiausiai palaikomų projektų – nauji namai gaisro metu namų netekusiai šeimai, akinukų vaikams, kurių tėvai negali jų įpirkti, įsigyjimas bei saugios aplinkos užtikrinimas vienišai daugiavaikei mamai. Aukotojų širdis taip pat pavergė specialios prieglaudos statybos senjorams šunims, kurie savo gyvenimo saulėlydyje buvo apleisti šeimininkų“.
Augantis žmonių dosnumas ekstremalių situacijų metu
Praėjusiais metais Aukok.lt pradėjo rinkti lėšas ir žmonėms, atsidūrusiems bėdoje. Kol kas šioje kategorijoje rinkti lėšas gali tik žmonės susidūrę su ligos, gaisro, ar kitos ekstremalios bėdos atvejais. Šios kategorijos projektai sulaukė ypatingo aukotojų dėmesio. Viršuliškių gaisro bei JAV pašautos lietuvės gydymui per kelias dienas surinkta daugiau nei 100 tūkstančių eurų. Per metus skubios pagalbos projektai iš viso surinko beveik 300 tūkstančių eurų.
Antra populiariausia aukojimo kategorija – „Vaikai ir šeima“, kuriai per metus paaukota beveik 200 tūkstančių eurų. Surinkta parama Ukrainai siekė beveik 100 tūkstančių eurų, o gyvūnų ir gamtos projektams – apie 60 tūkstančių eurų. Ukrainos projektų kategorijoje populiariausiu išlieka Ukrainos ambasados projektas, lėčiausiai paramą renka ukrainiečių integracijai skirti projektai. Aukotojams pasiūlyti ir labai tiklsliniai geri darbai, kaip, pavyzdžiui, parama Ukrainoje veikiančiai kavinei, kuri per parą pamaitina tūkstančius į karą vykstančių karių, savanorių ir medikų.
„Pastebime, kad atsitikus bėdai žmonės prisideda tiek, kiek gali, dažnai aukodami po 2–3 eurus. Tai rodo žmonių norą dalintis ir padėti kitam, nors patys yra sudėtingoje finansinėje situacijoje. Ši mūsų visuomenės pokyčio tendencija mus labai džiugina. Vis tik įprotis remti dar nėra tapęs mūsų kasdienybės dalis. Matome, kad aukojimas auga prieš didžiąsias metų šventes, rugsėjo–gruodžio mėnesiais. Tuo tarpu mažiausiai paramos surenkama sausio, liepos-rugpjūčio mėnesiais“, – sako Indrė Vareikytė.
Verslo susidomėjimas galimybe skirti paramą taip pat augo – populiariausia verslo aukojama suma buvo 500 eurų, o dažniausiai skiriama – 100 eurų. Sparčiai augo ir verslo įmonių susidomėjimas paramos dovanų čekiais, kurie tapo patogiu būdu įmonėms skatinti darbuotojų įsitraukimą į įmonės socialinės atsakomybės veiklas.
Kaip didžiausią dovanų čekių privalumą įmonės įvardina sutaupomą laiką administruojant paramą bei galimybę kiekvienam darbuotojui pačiam pasirinkti jiems svarbų gerą darbą. Augo ir įmonių skaičius, kurios į Aukok.lt kreipėsi dėl jiems tinkamiausios socialinės atsakomybės srities konsultacijų. Tai rodo, kad įmonės vis labiau vertina socialinės atsakomybės svarbą ir ieško joms tinkamiausių, jų vertybes labiausiai atitinkančių paramos sprendimų.
Platformos laukia dar daugiau pokyčių
Anot pranešimo spaudai, Aukok.lt ir toliau sieks plėsti projektų įvairovę bei gerinti aukojimo patirtį. Dėl šios priežasties jau sausio mėnesį startuos naujas platformos portalas, kuris užtikrins, kad aukojimas taptų dar paprastesnis. Ir toliau bus plečiamas gerų darbų skaičius, aukotojams bus pasiūlyta aukoti ne tik Lietuvoje veikiantiems projektams, taip pat plečiama kultūros, tvarumo, sveikatos projektų pasiūla.
Svarbiausiu prioritetu išliks finansinio skaidrumo užtikrinimas. Prieš patenkant į Aukok.lt platformą kruopščiai tikrinama organizacijų finansinė būklė, o įgyvendinus projektus aukotojams per 4 mėn. nuo gautos paramos turi būti pateikiamos finansinės ataskaitos. Taip daroma tam, kad aukotojai, kurie paramai pervesti renkasi Aukok.lt platformą būtų tikri, kad jų parama panaudota tinkamai ir skaidriai.