2016 07 14

Lietuviui Didžiojoje Britanijoje įkando nuodingas voras

Įpusėjus vasarai vis dažniau apie save primena sparčiai augantys ir labiau pastebimi vorai. Didžiojoje Britanijoje plinta ir viena nuodingų nariuotakojų rūšis, kuriam įkandus medikai įspėja nedelsiant vykti į gydymo įstaigą.
Kilniosios netikrosios našlės įkandimas - pavojingas gyvybei.
Kilniosios netikrosios našlės įkandimas - pavojingas gyvybei. / Flickr.com/Asoc. nuotr.

Kilnioji netikroji našlė, paprasčiau vadinama našle apsimetėle, yra nuodingiausias voras šalyje. Jo įkandimas – skausmingas, ilgai gydomas ir gali baigtis net mirtimi. Tiesa, kol kas Jungtinėje Karalystėje neužfiksuotas nė vienas mirties nuo voro nuodų atvejis.

Emigracijoje gyvenančios Arinos draugui teko patirti voro įkandimą. Lietuvių pora mano, kad dirbdamas lauke vyras susidūrė su našle apsimetėle. „Voras jam ant rankos užropojo dirbant lauko darbus. Kadangi paniškai bijo vorų, bandė jį nupurtyti, tuo metu jam ir įkando juodoji našlė“, – pasakojo moteris.

Įkandimą gydėsi pats

Įkandus šiam vorui ant odos išryškėja du maži taškeliai, o nuodų poveikis nepasireiškia iš karto. Kartais įkandimas gali priminti bitės gėlimą, tačiau taip nutinka ne visada. Nors iš pradžių pasekmės gali būti nejaučiamos, nuodams plintant per pirmąjį pusvalandį oda ima tinti, rausti ir skaudėti.

Įkandus šiam vorui ant odos išryškėja du maži taškeliai, o nuodų poveikis nepasireiškia iš karto.

„Įkandimo vieta ir aplink ją ištino, paraudo, odos paviršiaus tekstūra pakito. Po oda susidarė didelis vidinis guzas“, – apie įkandimą pasakojo lietuvė. Nors jos vyrui skaudėjo pora nusprendė nesikreipti į medikus, mat buvo įsitikinę, kad šie niekuo nepadės.

„Šiaip šiam vorui įkandus JK daktarai nieko neskiria, gal tepalo. Tad važiuoti į ligoninę nematėm prasmės. Gydant įkandimą geriausia vartoti antibiotikus, mano draugas vartojo tik vaistus nuo alergijos“, – atviravo pašnekovė.

Į voro įkandimą dėmesio nekreipė ir britas Richardas Stevensas, kuriam prabėgus savaitei po įvykio teko atlikti operaciją. Po jos vyro kojoje liko daugiau nei 30 cm ilgio žaizda. Medikų teigimu, net jai užgijus kojoje liks atvira skylė.

„Po aštuonių dienų nuo įkandimo mano viršininkas pastebėjo, kad šlubčioju ir liepė eiti namo. Mano mergina siūlė vykti į ligoninę, bet jos neklausiau. Aš juk vyras, nebėgsiu pas medikus dėl vabalo įkandimo“, – pasakojo britas, sukūręs video apie voro įkandimą ir nufilmavęs, kaip valant žaizdą iš skylės jo kojoje tiesiogine prasme traukiamas ilgas tvarstis.

Šiaip šiam vorui įkandus JK daktarai nieko neskiria, gal tepalo.

Nebetverdamas skausmo R.Stevensas vis dėlto nuvyko į ligoninę, kur jį nusiuntė tiesiai į operacinę. Tik atlikus žaizdos valymą gydytojai išsiaiškino, kad vyrui įkando našlė apsimetėlė. Britas tikisi, kad jo sukurtas šleikštulį keliantis filmukas paskatins žmones kreiptis pagalbos nedelsiant ir išvengti nebepataisomos žalos.

Kada laikas pas gydytoją

Vietos medikais nepasitikintys lietuviai jų vengė net ir žinodami nariuotakojo nuodų poveikį žmogui. „Tai – nuodingiausias voras Anglijoje, nuo kurio įkandimo nemirštama, bet pasekmės gali būti baisios. Gali užpūliuoti, paskui – plisti tolyn ranka, gali tekti amputuoti. Na, visaip. Mano draugui kažkaip pasisekė“, – pasakojo Arina ir džiaugėsi, kad prabėgus trims savaitėms įkandimo vietoje likęs tik guzas ir nedidelė dėmelė.

Tuo tarpu medikai įspėja, kad vasarą, kuomet vabzdžiai itin aktyvūs, pajutus įkandimą nederėtų užsiimti savigyda. Dažnu atveju žmogus net nežino, kas jam įkando ir nė nenutuokia, ar nėra alergiškas konkretaus vabzdžio nuodams.

Nacionalinės sveikatos tarnybos tinklalapyje nurodoma, kad įkandus vorui galima palengvinti simptomus namuose. Pajutus įkandimą patariama pirmiausia pažeistą vietą gerai nuplauti šaltu vandeniu ir muilu. Taip užkertamas kelias plisti bakterijoms ir galima išvengti užkrėtimo.

Nuplovus žaizdą rekomenduojama ant jos uždėti šaltą kompresą ar ledo, kuris sumažins patinimą. Jei po kurio laiko žmogui pasireiškia pykinimas, raumenų skausmai, pasunkėja kvėpavimas, darosi silpna ar atsiranda kitų alerginės reakcijos simptomų, patariama kuo skubiau kreiptis į medikus.

Neprasidėjus alergijai įkandimą medikai pataria stebėti artimiausią parą ir jei tinimas, skausmas bei paraudimas nemažėja, vykti į ligoninę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai