Už svetimos tapatybės naudojimą jam skirta 250 valandų viešųjų darbų bausmė, 400 svarų sterlingų bauda ir metai už grotų bausmę atidedant pusantrų metų.
Teisme paaiškėjo, kad V.Katinas į Didžiąją Britaniją pirmą kartą atvyko beveik prieš 20 metų. Tačiau netrukus Didžiosios Britanijos teisėsauga sugavo nelegalų imigrantą ir deportavo atgal į Lietuvą.
Netrukus V.Katinas vėl pasirodė svečioje šalyje. Tiesa, tąkart vyras jau naudojosi padirbtais asmens dokumentais ir prisistatė anglu Robertu Confordu. Nelegaliuose dokumentuose buvo nurodyta ir klaidinga vyro gimimo data.
Šiuo vardu jis bandė gauti ir vairavimo teises.
2008 m. vyras pageidavo gauti naujus asmens dokumentus svetima pavarde. Tąkart jis pateikė ir suklastotą gimimo liudijimą.
2012 m. sausį, naudodamasis padirbtais dokumentais, vyras siekė gauti bedarbio pašalpą, tačiau jo namuose apsilankę pareigūnai rado lietuvišką vyro pasą, kuriame buvo nurodytas jo lietuviškas vardas, pavardė ir teisinga gimimo data. Tik tuomet ir paaiškėjo, kad dešimtmetį lietuvis nelegaliai slepiasi po anglo tapatybe.
V.Katino gynėjas Huw Reesas teisme aiškino, kad ginamasis bet kokia kaina siekė tapti nuolatiniu Didžiosios Britanijos gyventoju. Pasak advokato, vyras visą gyvenimo Didžiojoje Britanijoje laikotarpį tvarkingai mokėjo mokesčius šiai šaliai.
„Iš prigimties jis nėra nesąžiningas žmogus, tiesiog savo tikslų siekė prastais būdais. Jis visą laiką dirbo, nevengė savo, kaip tėvo ir vyro, pareigų“, – pažymėjo gynėjas.
Tačiau teisėjo Peter Heywoodo tai neįtikino. Teisme jis pareiškė, kad, nepaisant to, kad V.Katinas yra darbštus vyras, jis dar yra ir nesąžiningas.