Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 11 18

Lietuvoje dirba kas devintas kalinys

Lietuvos įkalinimo įstaigose bausmę atlieka daugiau nei 9,3 tūkst. nuteistųjų, o drausmės vietose dirba kas devintas kalinys, nors norinčių būtų daugiau.
Kalinys išėjo į laisvę
Kalinys / Martyno Vidzbelio/„Scanpix nuotr“.

Kaliniai šiuo metu dirba prie pataisos įstaigų Alytuje, Marijampolėje ir Pravieniškėse veikiančiose trijose valstybės įmonėse ir jų struktūriniuose padaliniuose Vilniuje, Kaune, Pravieniškėse ir Kybartuose. Iš viso minimose įmonėse dirba apie 1100 nuteistųjų, rašo savaitraštis „Veidas“.

„Veidas“ pažymi, jog neteisinga nuomonė, kad nuteistieji gali gaminti tik nesudėtingus daiktus. Pasak savaitraščio, pastaraisiais metais prie įkalinimo įstaigų veikiančios įmonės įsisavino nemažai naujų perspektyvių technologijų.

Pavyzdžiui, Alytaus pataisos namuose kalintys nuteistieji gamina elektrotechnikos, plastiko ir metalo gaminius bei baldus, Marijampolės pataisos namų – statybinius apkaustus, ketaus liejinius, nestandartinius gaminius iš metalo, taip pat siuvinius, o Pravieniškių 1-ųjų pataisos namų specializacija – metalo ir medienos apdorojimas, baldų gamyba, duonos ir pyrago gaminių, siuvimo ir mezgimo dirbinių gamyba, skalbimas, įvairių paslaugų teikimas.

Šiuo metu prie įkalinimo įstaigų veikiančios įmonės bendradarbiauja su daugiau kaip 300 įmonių, esančių ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje ir Rusijoje. Kartu pabrėžiama, kad šios įmonės galėtų gaminti kur kas daugiau ir įvairesnės produkcijos, sukurti dar daugiau darbo vietų nuteistiesiems, bet tam reikia daugiau partnerių, daugiau užsakymų ir daugiau investicijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos