„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 10 20

Lietuvoje lankysis antropologė B.Galdikas, surengs viešą paskaitą

Trečiadienį į Lietuvą atvyksta lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologė Birutė Galdikas. Vytauto Didžojo universitete (VDU) bus paminėtas jos veiklos 50-metis.
Birutė Galdikas
Birutė Galdikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ta proga mokslininkė skaitys viešą paskaitą, susitiks su VDU bendruomenės atstovais, dalyvaus Pasaulio lietuvių bendruomenių forume, pranešė universitetas.

B.Galdikas apsilankys Vytauto Didžiojo universitete, čia ją veiklos 50-mečio proga pasveikins universiteto rektorius. Mokslininkė taip pat viešės VDU Gamtos mokslų fakultete – profesorė dalysis savo moksliniais tyrimais su doktorantais ir kitais mokslininkais, skaitys paskaitą studentams.

Ketvirtadienį numatomas profesorės susitikimas su VDU studentais iš Indonezijos.

Pirmadienį, spalio 25-ąją, B.Galdikas skaitys viešą paskaitą VDU mokslo ir studijų centre.

Šiemet sukanka pusšimtis metų nuo 1971-ųjų, kai B.Galdikas Indonezijoje, Borneo saloje, Tandžungputingo nacionaliniame parke, įkūrė pirmąjį orangutanų stebėjimo centrą. Šiame centre ji savo gamtosauginę veiklą tęsia iki šiol.

Mokslininkė ne tik siekia išsaugoti primatų natūralią gyvenamąją aplinką, jų galimybę išlikti, bet ir skelbia pasauliui apie gyvosios gamtos išsaugojimo reikšmę žmonijos ateičiai.

Dar 1980 metais B.Galdikas savo paskaitose akcentavo ŽIV atsiradimo sąsajas su atogrąžų miškų naikinimu Afrikoje. Mokslininkė ir šiandien neabejoja, jog dabartinės pasaulinės koronaviruso pandemijos krizė yra natūraliosios gyvosios gamtos naikinimo padarinys, teigiama VDU pranešime.

VDU nominavo B.Galdikas, Jane Goodall, Dianos Fossey fondą Nobelio taikos premijai „už tai, kad savo gyvenimus jos paskyrė didžiųjų beždžionių tyrinėjimui, bioįvairovės išsaugojimui, aplinkosaugai, moterų lygybei ir tam, kad įkvėptų jaunimą saugoti mūsų planetą“.

B.Galdikas gyvenimas ir darbai aprašyti šešiose knygose, apie ją sukurta dokumentinių filmų Indonezijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Australijoje. Tarp įvairių jos pelnytų apdovanojimų – Jungtinių Tautų pasaulinė premija, E.Bauerio Žemės didvyrės premija, PETA humanitarinė premija, Tylerių aplinkos apsaugos premija ir aukso medalis.

Profesorė vadovauja ir Tarptautiniam orangutanų globos fondui, kuris veikia JAV, Australijoje, Indonezijoje, Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu steigiamas Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“