„Nešališkas ir nepriklausomas teisingumo vykdymas – tai pagrindinė teismo funkcija ir fundamentalus pamatas, be kurio neįsivaizduojama tvirtos demokratinės valstybės būtis, todėl Lietuvos teismų dienos įteisinimas – reikšmingas įvykis teismų bendruomenei ir visai visuomenei“, – savo sveikinime sako Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Nokus.
Jis linki visiems teisėjams, teismų bendruomenės nariams dar labiau susitelkti sprendžiant Lietuvos valstybei kylančius naujus iššūkius, linki kantrybės ir ištvermės atsakingai dirbant žmonių labui.
Teismų diena kaip atmintina diena minima pirmą kartą. Praėjusią savaitę 83 Seimo nariai balsavo už atitinkamą Atmintinų dienų įstatymo pataisą.
Teismų diena kaip atmintina diena minima pirmą kartą. Praėjusią savaitę 83 Seimo nariai balsavo už atitinkamą Atmintinų dienų įstatymo pataisą.
Ją pateikusių Seimo Teisės ir teisėtvakos komiteto narių teigimu, tokiu būdu bus ne tik pagerbti teismai, bet ir visuomenei priminta apie jų įnašą į valstybės ir visuomenės klestėjimą bei gerovę.
„(...) siekiama paskatinti teisėjus ir kitus teismų sistemos darbuotojus labiau susitelkti sprendžiant Lietuvos valstybei kylančius naujus iššūkius ir atkreipti visuomenės dėmesį į šios profesijos atstovus, jų nuopelnus Lietuvai ir atliktų darbų reikšmę įgyvendinant teisingumą“, – teigta projekto aiškinamajame rašte.
Lietuvoje savo atmintinas dienas turi vietos savivalda, mokytojai, socialiniai darbuotojai, statybininkai, Lietuvos kariuomenė, medicinos darbuotojai, energetikai, advokatūra ir kt.
Lietuvos teismai Europos Sąjungoje (ES) pirmauja pagal sprendimų viešinimą, elektroninių technologijų diegimą, bylų skirstymo skaidrumą, bendros informacijos apie teismus prieinamumą, bylų nagrinėjimo terminus bei komunikacijos su žiniasklaida būdus.
Šiuo metu šalyje veikia 62 teismai, juose dirba apie 770 teisėjų. Per dieną teismuose išnagrinėjama vidutiniškai po 1500 įvairios apimties bylų.