Taip jis kalbėjo po susitikimo su Vilniuje viešinčiu Konstantinopolio patriarchu Baltramiejumi I.
„Tai jau vyksta, ta prasme, dabar jau nebelaukiame, kada kažkas įvyks, tiesiog prasidėjo pats darbinis procesas“, – BNS antradienį sakė kunigas.
V.Dauparo teigimu, artimiausiu metu vyks „dokumentų paruošimas“.
Kiek anksčiau antradienį, per susitikimą su premjere Ingrida Šimonyte, stačiatikių patriarchas pareiškė, kad Lietuvoje atsiveria galimybė sukurti bažnytinę struktūrą.
Šalyje ketinama steigti egzarchatą – Stačiatikių Bažnyčios administracinę sritį. Iki šiol Lietuvoje veikė Maskvos patriarchatui pavaldi Vilniaus ir Lietuvos arkivyskupija.
Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I Lietuvoje vieši po šio patriarchato sprendimo į kunigų luomą grąžinti penkis lietuvius dvasininkus. Juos Maskvos patriarchatui pavaldus Lietuvos arkivyskupijos metropolitas Inokentijus savo dekretais pernai vasarą pašalino iš kunigystės luomo.
Šie dvasininkai kritikavo stačiatikių Lietuvoje vadoybę dėl to, kad neatsiriboja nuo karą Ukrainoje remiančio Maskvos patriarcho Kirilo.
Maskvai pavaldi stačiatikių arkivyskupija Lietuvoje sako nepripažįstanti Konstantinopolio patriarcho sprendimo grąžinti kunigams įgaliojimus.
Pasak V.Dauparo, bažnytinės struktūros sukūrimas turėtų užtrukti nuo kelių savaičių iki mėnesių. Taip pat Baltramiejus I turėtų paskirti egzarchato vadovą – egzarchą, tačiau kol kas neaišku, ar juo taps kažkuris vienas iš penkių kunigų.
„Nežinome, gali būti ir taip, kad atsiųs vyskupą“, – sakė dvasininkas.
Stačiatikių kunigas sakė, kad tikinčiuosius Konstantinopolio patriarchas pasveikino „kaip tėvas savo vaikus“.
„Jis džiaugėsi, kad grįžta po ilgų šimtmečių vėl į Lietuvą Konstantinopolio bažnyčia, motina bažnyčia, kaip jis ją vadina, nes ji yra pirma tarp ortodoksų bažnyčių“, – kalbėjo V. Dauparas.
Stačiatikiai Lietuvoje yra laikomi viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių.