Anot jo, tokius produktus, kaip paukštiena ir kiauliena, Rusijos valdžia nori keisti tik vidaus rinkos produktais, o Argentina jau skelbia, kad gali tapti didžiausia mėsos eksportuotoja į Rusiją.
Maisto kainos Rusijoje jau išaugo 5–6 proc. ir augs toliau. Ima stigti maisto žaliavų, tai rodo sankcijų švelninimas atskiroms kategorijoms, – tvirtino R.Norkus.
„Maisto kainos (Rusijoje – BNS) jau išaugo 5–6 proc. ir augs toliau. Ima stigti maisto žaliavų, tai rodo sankcijų švelninimas atskiroms kategorijoms“, – tvirtino R.Norkus.
Jo teigimu, Rusija dabar aktyviai skatina importą iš šalių, kurioms nėra taikomas importo embargas – Turkijos, Argentinos, Kazachstano, Kinijos, Urugvajaus ir kitų.
R.Norkus pabrėžė, kad reali Rusijos situacija ir embargo pasekmės aiškiau matysis po 4–6 savaičių, nes kol kas Rusija dar turi pakankamai žaliavų ir kitų produktų rezervų.
Rusija rugpjūčio 6 dieną vieneriems metams įvedė žemės ūkio ir maisto produktų importo embargą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių.