Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 10 26

Lietuvos biuruose pirmą kartą minėta „Diena be popieriaus“

Spalio 25 d., pasaulis trečius metus iš eilės minėjo „Dieną be popieriaus“ (ang. „Paper Free Day“).
Lietuvos biuruose pirmą kartą minėta „Diena be popieriaus“
Lietuvos biuruose pirmą kartą minėta „Diena be popieriaus“ / „Office System“ iliustr.
Temos: 1 Popierius

Jos metu idėją palaikančios įmonės savo biuruose stengėsi bent vieną dieną išsiversti be popieriaus: nespausdino dokumentų, naudojosi elektroninėmis jų versijomis, popierinius darbo kalendorius pakeitė kompiuterinės darbotvarkės planavimo sistemomis ir pan. Šiemet buvo pirmi metai, kai prie popierių tausojančios akcijos prisijungė ir Lietuvos įmonės.

Akcijos iniciatoriai Lietuvoje, biuro prekių įmonė „Office System“, vakar savo būstinėje išjungė spausdintuvus, redagavo tik skaitmeninius dokumentų formatus, nepasirašinėjo sutarčių, o sąskaitas registravo ir apmokėjo tik elektroniniu būdu. Būtiniausi dokumentai, be kurių „Office System" tądien negalėjo apsieiti, buvo spausdinamis ant perdirbto popieriaus.Įmonės klientai taip pat buvo skatinami prisijungti prie akcijos.

„Ši akcija buvo įdomus „išgyvenimo“ eksperimentas mums patiems. Kai kiekvieną dieną naudojiesi įprastais daiktais – to net nebepastebi. Pabandėme vieną dieną apseiti be popieriaus ir įsitikinome, kad tai nėra labai sudėtinga. Šiuolaikinių technologijų dėka daugelį dalykų galima atlikti elektroninėse laikmenose arba virtualioje erdvėje“,  – sako akciją Lietuvoje inicijavusios įmonės „Office System“ direktorius Gediminas Kriauza.

Pasaulinės „Dienos be popieriaus“ akcijos organizatoriai šia vienadiene akcija nori atkreipti visuomenės dėmesį į besaikį popieriaus naudojimą, siūlydami jį vartoti atsakingai, o prireikus –  rinktis perdirbtą. Vienai tonai popieriaus pagaminti iškertama vidutiniškai 17 medžių. Specialistų skaičiavimais, vienas žmogus savo reikmėms per mėnesį sunaudojama maždaug 20 kg popieriaus, o kiekviena perdirbta jo tona išsaugo 17 medžių, 26 460 litrų vandens ir energijos, kuria 6 mėnesius būtų galima apšildyti vidutinio dydžio namą.

„Apie aplinkai daromą žalą susimąstai tik išgirdęs gąsdinančius skaičius. Kasdien, gyvendamas vartotojiškoje visuomenėje, apie tai dažnai net nepagalvoji. Ši vieną dieną trukusi akcija mūsų biure paskatino į problemą pasižiūrėti kitu kampu ir tikime, kad toks požiūris išliks visam laikui. Naudosime daugiau perdirbto popieriaus, klientus skatinsime pereiti prie elektroninių sutarčių“,  – teigia G. Kriauza.

Anot G. Kriauzos, „Diena be popieriaus“ turėtų tapti kasmetine tradicija. Įmonė „Office System”, siekdama ir toliau atkreipti dėmesį į  ekologines problemas, pavasarį  planuoja suorganizuoti medelių sodinimo akciją.

Apie „Dieną be popieriaus“:

Pasaulyje „Diena be popieriaus“ minima nuo 2010 m. Pirmieji, siekdami atkreipti dėmesį į pasaulinį vartojimą,  šią dieną minėti pradėjo amerikiečiai. Akciją inicijavo nevyriausybinė organizacija „The Global Community of Information Professionals”. Lietuvoje “Diena be popieriaus” įmonės „Office System“ iniciatyva bus minima pirmą kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos