„Sausio mėnesį politikams, atvykusiems į ETPA, yra suteikiami kredencialai, ir galima užprotestuoti kredencialų suteikimą vienai ar kitai šaliai. Siūlymai stabdyti įgaliojimus pateikti ne tik Rusijai, buvo ir kitų šalių, dėl vyrų ir moterų kvotų nesilaikymo, o Rusijai – dėl aneksuoto Krymo, nevykstančių demokratinių procesų“, – BNS sakė Seimo delegacijos ETPA vadovas Algirdas Butkevičius.
Lietuvos delegacijos atstovo Emanuelio Zingerio išsakytam siūlymui blokuoti Rusijos atstovų įgaliojimus pritarė pakankamas skaičius parlamentarų, kad klausimas būtų svarstomas toliau, tad jį nagrinės Monitoringo komitetas.
„Komitetas išnagrinėja ir pateikia plenarinei sesijai balsavimui. Jei delegacijos nariams, kurie atvykę į ETPA nesuteikiami kredencialai, jie neturi teisės balsuoti“, – sakė A.Butkevičius.
Rusijos delegacijos atstovai pareiškė, kad apribojus jų teises paliktų Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją.
„Mes tikimės, kad konstruktyvi dauguma neleis pakartoti krizės Maskvos ir Strasbūro santykiuose ir pilnai ratifikuos Rusijos delegacijos kredencialus“, – naujienų agentūra „Interfax“ cituoja Rusijos Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovą Leonidą Sluckį.
Rusija balso teisės Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ir daugumos kitų savo įgaliojimų šioje organizacijoje buvo netekusi 2014 metais po Krymo aneksijos, o po kurio laiko Maskva pati atsisakė dalyvauti asamblėjos sesijose.
Pernai birželį Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja sutiko leisti grįžti Rusijos įstatymų leidėjams, kad šalis neišstotų iš šios žmogaus teises ginančios organizacijos.