2020 04 03 /11:30

Lietuvos gatvėse patruliuoti pradeda kariuomenė

Nuo penktadienio ryto į Lietuvos gatves patruliuoti išvažiavo 10 Karo policijos ekipažų, jie padės pareigūnams užtikrinti viešąją tvarką. Savaitgalį į patruliavimą įsijungs ir Šaulių sąjunga.
Vilniuje pradėjo patruliuoti Lietuvos kariuomenės Karo policija
Vilniuje pradėjo patruliuoti Lietuvos kariuomenės Karo policija / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Temos: 1 Karo policija

„Skiriame dvidešimt karo policininkų su dešimt automobilių – dešimt ekipažų, kurie patruliuos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Jie padės palaikyti viešąją tvarką karantino metu“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos kariuomenės vado atstovas žiniasklaidai majoras Tomas Balkus.

Pasak jo, kariai policininkams padės patruliuoti „tiek, kiek reikės“.

„Mūsų karo policininkai bus su karine apranga, dėvės ryškias liemenes. Jie dažniausiai yra su raudonomis beretėmis. (...) Jie, žinoma, bus su apsaugos priemonėmis, turės praktiškai visą policininko ekipuotę“, – teigė T.Balkus.

Pasak Šaulių sąjungos, šiuo metu organizacijos nariai policijai ir savivaldybių viešosios tvarkos skyrių specialistams patruliuoti padeda Vilniuje, Kaune, Tauragėje, Druskininkuose, Klaipėdoje, Jurbarke. Savaitgalį šauliai su policininkais patruliuos ir dar 17 miestų.

„Savaitgalio metu nenustebkite savo miestų, miestelių viešosiose erdvėse matydami šiek tiek daugiau šaulių nei įprasta. Šiandien mes esame gavę iš 17 savivaldybių prašymus prisidėti, teikiant pagalbą ir užtikrinant karantino sąlygų laikymąsi. Todėl šiai užduočiai planuojame pasitelkti virš 120 šaulių“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė Šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna.

Anot jo, padedant suvaldyti koronaviruso grėsmes į savanorišką veiklą jau įsitraukė daugiau nei 2 tūkst. organizacijos narių.

„Tai sudaro beveik 45 procentus visų suaugusių narių. Jie dalyvavo teikiant pagalbą valstybės institucijoms“, – teigė G. Koryzna.

Kaip teigia šaulių vadas, nuo vasario septintos dienos organizacijos nariai pradėjo nepertraukiamą budėjimą Vilniaus ir Kauno oro uostuose, teikiant pagalbą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

„Šauliai padeda užtikrinti apsaugą ir padeda sveikatos apsaugos specialistams koordinuoti atvykstančių pasitikrini asmenų judėjimą. Be to, įvedus ekstremaliąją padėtį, nuo kovo 16 dienos šauliai medikai ir paramedikai aktyviai savanoriauja ir koordinuoja kitų savanorių įtraukimą į karštąją liniją 1808, atsakydami į sunerimusių piliečių telefono skambučius“, – kalbėjo jis.

Siekiant šalyje suvaldyti koronaviruso plitimą nuo kovo 16 dienos Lietuvoje paskelbtas karantinas, jis truks mažiausiai iki balandžio 13-osios, bet galės būti pratęstas. Jo metu neveikia visos kultūros, švietimo, ugdymo įstaigos, draudžiami masiniai renginiai, taikomi įvairūs kiti ribojimai.

Policija ir kitos tarnybos pastaruoju metu skelbia sustiprinusios budėjimą viešosiose erdvėse, daugiau dėmesio pareigūnai skiria tikrinimams, kaip iš užsienio grįžę ar kontaktų su sergančiaisiais koronaviruso infekcija turėję gyventojai laikosi privalomo dviejų savaičių karantino.

Taip pat stebima, kaip gyventojai laikosi kitų karantino taisyklių, draudžiančių būriuotis didesnėmis grupėmis, nei po du, išskyrus šeimas, numatančių, jog privaloma laikytis saugaus atstumo, vengti fizinio kontakto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai