Kurtieji, kaip ir girdintys, domisi įvairiais renginiais, vykstančiais Kauno mieste, o ypač aktyviai lanko sporto renginius. Tuo metu, kai girdintieji gieda himną, kurtieji neturi galimybės parodyti savo pagarbos šaliai. Tačiau matydami himną gestų kalba, jie gali būti lygiateisiais varžybų žiūrovais.
Šiais metais kurtieji mini lietuvių gestų kalbos 20-ies metų jubiliejų – 1995 m. gegužės 4 d. gestų kalba buvo patvirtinta gimtąja kurčiųjų kalba. Deja, jie vis dar dažnai susiduria su nepagarba ir netolerancija jų kalbai ir kultūrai. Todėl kiekvienas, netgi nedidelis žingsnis, kai kurtieji laikomi lygiateisiais bendruomenės nariais ir, planuojant renginį ar šventę, organizatoriai pagalvoja kaip pritaikyti programą neįgaliesiems, džiugina ir yra vertas padėkos.
Kurčiųjų bendruomenės vardu Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos pirmininkė Jūratė Pugačiauskienė nuoširdžiai dėkoja Žalgirio arenai už bendradarbiavimą įgyvendinant kurčiųjų iškeltą idėją ir tikisi, kad tai nebuvo vienkartinis įvykis, o kiti žiūrovai palankiai priims šią naujovę.
Taip pat norime paskatinti kurčiuosius aktyviai kelti naujas bendradarbiavimo idėjas, o organizacijas – drąsiai kreiptis su pasiūlymais, kaip dar galime pritaikyti aplinką kurtiesiems.