Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 03 26

Lietuvos ir Lenkijos politikai sutarė siekti derybų dėl Rytų kaimynystės šalių narystės ES

Lietuvos ir Lenkijos Parlamentinei Asamblėjai (PA) priklausantys politikai sutarė siekti, kad per abiejų šalių pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai būtų siekiama pradėti derybas dėl Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos narystės Bendrijoje.
Sakartvelo vėliava
Sakartvelo vėliava / „Scanpix“ nuotr.

Tokį sprendimą priėmė penktadienį nuotoliniu būdu vykusi 22-oji Lietuvos Seimo bei Lenkijos Seimo ir Senato narių asamblėja, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Asamblėjos vardu pasirašytame pareiškime numatoma siekti, kad per Lenkijos ir Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai 2025 ir 2027 metais asocijuotoms ES Rytų partnerystės šalims, t. y. Moldovai, Sakartvelui ir Ukrainai, būtų suteiktas šalių kandidačių į ES narius statusas ir pradėtos derybos dėl narystės ES.

Rytų partnerystės šalių sėkmės pavyzdys yra strategiškai svarbus padedant kurtis demokratinei ir europietiškai Rusijai.

„Rytų partnerystės šalių sėkmės pavyzdys yra strategiškai svarbus padedant kurtis demokratinei ir europietiškai Rusijai vietoj agresyvios, nedraugiškos, tarptautinius įsipareigojimus laužančios ir nuolatinę geopolitinę įtampą keliančios Rusijos Federacijos“, − sakoma Asamblėjos pareiškime.

Seimo vicepirmininkas, delegacijos Lietuvos ir Lenkijos PA vadovas Paulius Saudargas pažymėjo, kad abi šalys turi bendrą siekį užtikrinti saugią regiono kaimynystę ir remti Rytų partnerystės šalių eurointegracinius siekius.

„Palaikome baltarusių tautos apsisprendimą kurti savo šalies ateitį vadovaujantis demokratijos principais ir raginame Baltarusijos režimą nedelsiant nutraukti represijas prieš taikius žmones. Mūsų dėmesio centre ir toliau privalo išlikti mėginimai susidoroti su opozicija Rusijoje. Galiausiai, turime ir toliau remti Ukrainą“, – kalbėjo P.Saudargas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paulius Saudargas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paulius Saudargas

Anot jo, siekiant šių tikslų svarbu stiprinti bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje – tiek dvišaliu pagrindu, tiek bendradarbiaujant NATO.

Paskelbtu pareiškimu Asamblėja taip pat paragino Baltarusijos režimą nutraukti represijas prieš taikius žmones ir paleisti sulaikytuosius demonstracijose, paleisti į laisvę sulaikytus Baltarusijos lenkų mažumos lyderius, tarp jų – Baltarusijos lenkų sąjungos pirmininkę Andželiką Borys.

Asamblėja griežtai pasmerkė Rusijos veiksmus, prieštaraujančius tarptautinei teisei ir Rusijos prisiimtiems įsipareigojimams.

22-ąją parlamentinės asamblėjos sesiją rengė Lenkijos parlamentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos