Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2022 06 05

Lietuvos kariai baigė NATO šalių ir partnerių pratybas Slovėnijoje

Gegužės 23 – birželio 5 dienomis Slovėnijoje vyko tarptautinės, jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistų (angl. JTAC - Joint Terminal Attack Controller) pratybos „Adrijos smūgis 2022“ (angl. Adriatic Strike 2022), pranešė Lietuvos kariuomenė.
Karinės pratybos „Adrijos Smūgis 2022“
Karinės pratybos „Adrijos Smūgis 2022“ / Ievos Budzeikaitės nuotr.

Jubiliejinės, jau dešimtąjį kartą vykusios pratybos yra didžiausi tarptautiniai kariniai mokymai, kuriuos organizuoja Slovėnijos kariuomenė. Nors pratybos organizuojamos šalies, mažesnės už Lietuvą tris kartus, šie mokymai kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių iš NATO valstybių ir kitų partnerių šalių.

Šiemet pratybose dalyvavo per 650 karių iš 27 skirtingų NATO valstybių ir partnerių šalių, užduotis vykdė apie 50 skirtingų komandų, apie 40 orlaivių bei 2 lėktuvnešiai, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime spaudai.

Ievos Budzeikaitės nuotr./Karinės pratybos „Adrijos Smūgis 2022“
Ievos Budzeikaitės nuotr./Karinės pratybos „Adrijos Smūgis 2022“

Lietuvos kariuomenės Oro atakos valdymo grupės į šias pratybas yra įsitraukusios nuo pat pradžių – 2012 m. ir sėkmingai dalyvauja iki šiol.

Šiemet Lietuvą šiose pratybose atstovavo jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai iš Lietuvos kariuomenės Brigados Generolo R.Pečiulionio, Generolo R.Giedraičio artilerijos batalionų bei kariai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų ir Karaliaus Mindaugo husarų batalionų, Specialiųjų operacijų ir Karinių oro pajėgų.

Savaitę trukusiuose tarptautiniuose mokymuose „Adrijos Smūgis“, Oro atakos valdymo grupės ir kitų vienetų kariai, keturiose skirtingose Slovėnijos vietovėse treniravosi koordinuoti skirtingų valstybių ir jų orlaivių veiksmus, vykdant kovinius šaudymus ir kitas, paramos iš oro bei sausumos operacijas. Pagal pratybų sumanymą, oro atakų valdytojų užduotis buvo identifikuoti taikinius, užsakyti orlaivių skrydžius ir palaikant radijo ryšį su orlaiviais užvesti juos ant taikinių. Paramą iš oro mūšiuose kvietę Lietuvos kariai sėkmingai padėjo naikinti priešininkų taikinius, kurie, pagal pratybų scenarijų kėlė grėsmę sąjungininkų kariams.

Tuo tarpu Specialiųjų operacijų pajėgų vienetai, rašoma pranešime toliau, planavo ir skirtingose vietovėse vykdė kitas, įvairaus pobūdžio užduotis, trukusias 72 valandas nenutrūkstamai.

Oro atakos valdymo grupė (angl. TACP – Tactical Air Control Party) yra specifinis pajėgumas, kuris yra nukreiptas į oro operacijų valdymą, remiant kitų pajėgų vienetus. Radijo ryšio pagalba atliekamas taktinis orlaivių užvedimas ant taikinių, todėl vykdant tokias užduotis ir siekiant maksimaliai greitai bei efektyviai sunaikinti priešo taikinius, Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistas turi būti ypatingai atidus, tikslus ir gebantis mąstyti greitai, elgtis užtikrintai ir būti atsparus bet kokiai stresinei situacijai.

Šios pratybos užtikrina visapusišką tobulėjimą tarp jungtinės ugnies paramos vienetų ir stiprina bendradarbiavimą tarp skirtingų valstybių vienetų tarptautiniu mastu. Tokia sąveika įtvirtina NATO sąjungininkų kaip vieno kumščio veikimą ginantis nuo bet kokių iššūkių, rašoma pranešime toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos