„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 01 02

Lietuvos kariai šiemet tęs budėjimus tarptautinėse greitojo reagavimo pajėgose

2018 metais tarptautinėse greitojo reagavimo pajėgose – NATO Greitojo reagavimo pajėgose, NATO Ypač greito reagavimo pajėgose ir kuriamose Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose – budės iš viso per 420 Lietuvos karių su priskirta ginkluote ir karine technika. Apie praneša Krašto apsaugos ministerija.
LDK  Algirdo bataliono  kariai ruošiasi  budėjimui  JK vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose
LDK Algirdo bataliono kariai ruošiasi budėjimui JK vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose / Arno Čemerkos nuotr.

Visi Lietuvos kariai, priskirti sąjungininkų greitojo reagavimo junginiams, budėjimo metu tarnaus savo nuolatinėse dislokacijos vietose, savo šalyse, tačiau išlaikys labai aukštą parengtį ir, jei būtų priimtas sprendimas siųsti tarptautines pajėgas į operaciją, į nustatytą užduoties rajoną jie bus pasirengę išvykti per nustatytą laiką.

Įvairiuose NATO Ypač greito reagavimo pajėgų komponentuose budės Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų, Logistikos valdybos, Karo policijos kariai. 2018 m. antrąjį pusmetį NATO ypač greito reagavimo pajėgoms bus priskirtas ir Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų išminavimo laivas.

2018 m. NATO greitojo reagavimo pajėgose budės Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų, Sausumos pajėgų, J. Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, karo medikai, Logistikos valdybos taktinė kuro užpylimo komanda ir vandens valymo vienetas.

Arno Čemerkos nuotr./LDK Algirdo bataliono kariai ruošiasi budėjimui JK vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose
Arno Čemerkos nuotr./LDK Algirdo bataliono kariai ruošiasi budėjimui JK vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose

Antrajam 2018 m. pusmečiui NATO greitojo reagavimo pajėgoms bus priskirtas Lietuvos ir Latvijos karo laivų eskadros Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ .

Lietuvos kariai taip pat priskirti budėti ir 2015 m. įsteigtose ir jau šiais metais planuojama visą operacinį pajėgumą pasieksiančiose Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pėstininkų kuopa šiose pajėgose budės Danijos kovinės grupės sudėtyje. Lietuva šioms pajėgoms taip pat yra skyrusi logistines operacijas užtikrinantį Nacionalinį paramos elementą, karo medikus. Jungtinės ekspedicinės pajėgos (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) – aukštos parengties, remiasi NATO koncepcijomis ir standartais, galės būti panaudotos atsakui į krizę bet kuriame pasaulio taške vykdyti plataus spektro karines operacijas, įskaitant atgrasymo, kovinių veiksmų ir humanitarinės pagalbos teikimo. Jos taip pat galės būti panaudotos NATO, JT, ES operacijoms remti. Tai yra daugianacionalinės pajėgos, joms pajėgumus taip pat skiria Danija, Estija, Latvija, Nyderlandai, Norvegija, o nuo 2017 m. vasaros prie pajėgų prisijungusios Švedija ir Suomija. JEF Lietuvai – tai dar viena patikima greitojo reagavimo karinė priemonė, leisianti greitai reaguoti į saugumui kylančias grėsmes. Dalyvaudama kuriant JK vadovaujamas ekspedicines pajėgas Lietuva stiprina karinį bendradarbiavimą su šiose pajėgose dalyvaujančiomis šalimis, ir ypač Jungtinė Karalyste, su kuria bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse pastaraisiais metais tapo intensyvus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų