Prireikus, į įvykio vietą potvynio rajone vyktų iki 30 karių dydžio padalinys, dvi amfibijos, ledų sangrūdų sprogdinimo grupė, budintis sraigtasparnis Mi-8 ir mobilusis ryšių mazgas. Veiksmai būtų derinami su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD).
Pagalba nuo potvynio nukentėjusioms civilinėms institucijoms ir žmonėms būtų teikiama pagal Lietuvos kariuomenės ir PAGD susitarimą ir civilinėms institucijoms paprašius.
Jei reikėtų, kariai vyktų sprogdinti ledų sangrūdas, būtų pasirengę iš apsemtų vietovių evakuoti gyventojus ir jų turtą, padėti nugabenti medicinos pagalbą ir maisto produktus į apsemtas vietoves, vykdyti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus.
Galimų potvynių padarinių šalyje likvidavimas ir pagalbos gyventojams teikimas 2012–2013 m. pavestas Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budinčiam Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajam pėstininkų batalionui. Šioms pajėgoms kartu su kitais padaliniais priskirti ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pajėgumai.
Pirmą kartą Taikos meto užduočių operacinės pajėgos buvo aktyvuotos 2010 m. kovo mėn. kai buvo pamario regione paskelbta ekstremali situacija potvynio apsemtose vietovėse Juknaičių seniūnijoje (Šilutės r.) ir Pagėgių savivaldybėje (Tauragės apskr.). Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos suformuotos 2009 metais, o budėjimą pradėjo nuo 2010 m. pradžios.