„Vertinu gamintojo pastangas dar iki sutarties pasirašymo pademonstruoti veikiantį prototipą pagal Lietuvos suformuluotus reikalavimus“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.
Tęsiant kovos mašinų įsigijimo procesą, Krašto apsaugos ministerijos darbo grupė kitą savaitę pradės derybas su jų gamintojais. Derybų metu tikimasi suderinti abi puses tenkinančias sąlygas ir jau šią liepą pasirašyti pirkimo sutartį.
BOXER bandymus Vokietijoje, drauge su kariuomenės vadu, stebėjo ir Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius plk. Darius Užkuraitis, Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Mindaugas Steponavičius ir kiti.
Kariuomenės Sausumos pajėgas renginyje taip pat atstovavo ir būsimi šių pėstininkų kovos mašinų naudotojai – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų vadai bei po vieną kareivį, kurie turėjo galimybę atlikti bandomuosius šūvius į stacionarius ir judančius taikinius iš kovos mašinoje sumontuotų 7,62 mm kulkosvaidžio ir 30 mm patrankos.
Be to, Izraelio kompanijos RAFAEL atstovai renginio dalyviams pademonstravo bokštelyje „Samson Mk2“ sumontuoto prieštankinio ginklo SPIKE galimybes. Vokietijos kompanijų „Krauss-Maffei Wegmann“ ir „Rheinmetall MAN Military Vehicles“ bei Nyderlandų kompanijos „Rheinmetall MAN Military Vehicles Nederland“ bendros įmonės ARTEC gaminamos pėstininkų kovos mašinos BOXER Lietuvos kariuomenės reikmėms pasirinktos 2015 m. gruodžio 11 d. Valstybės gynimo tarybos sprendimu, kaip geriausias kokybės ir kainos santykį atitinkantis variantas.
Krašto apsaugos ministerija yra prisijungusi prie tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos (angl. OCCAR) administruojamos šarvuočių „Boxer“ programos. Pagal šią programą OCCAR organizacijai yra suteikti įgaliojimai įvertinti būsimo sandorio detales, prižiūrėti projekto vykdymą ir pateikti ekspertinį vertinimą dėl perkamų šarvuočių kokybės.
Dalyvaudama BOXER programoje Lietuva naudosis mažesnėmis programos vystymo ir palaikymo sąnaudomis, dalijimusi technologijomis, geresne sąveika su programoje dalyvaujančiomis šalimis. Pirmosios mašinos Lietuvos kariuomenę turėtų pasiekti jau kitąmet. Jomis planuojama aprūpinti du pėstininkų batalionus.