Joje ambasadorius Raimundas Karoblis pabrėžė, kad mūsų šalis turės daugiau darbo nei ankstesnės valstybės, nes Europos Komisijos ir Parlamento kadencijoms einant į pabaigą, teks derėtis ir dėl gerokai didesnio nei įprasta teisės aktų skaičiaus, užbaigiant esminius teisėkūros darbus. Tačiau jis pažymėjo, kad per savo darbo pusmetį Airija pasiekė daug svarbių susitarimų.
„Ne paslaptis, kad iki paskutinės minutės meldėmės, kad jūs, airiai, susitartumėte dėl daugiamečio Europos Sąjungos biudžeto ir dėl reglamento, numatančio administracijos išlaidų mažinimą. Meldėmės ne dėl to, kad bijojome šių darbų, bet nesant susitarimo, tai būtų sugriovę pirmininkavimo tvarkaraštį ir atsiradę papildomų sunkumų“, – sakė Lietuvos nuolatinis atstovas ES Raimundas Karoblis.
„Financial Times“ Briuselio skyriaus redaktorius Peteris Spiegelis mano, kad patirtis galėtų būti pagrindinė kliūtis.
„Sugebėti organizuoti ir suvaldyti visas 28 valstybes, tai yra grynų gryniausia politika. Įtikinti visas 28 šalis susėsti prie stalo ir sutarti reikalauja diplomatinių ir politinių sugebėjimų. O patirtis ateina tai darant trečią, ketvirtą ar penktą kartą. Kitas dalykas – Lietuvos pirmininkavimui įsibėgėjus Vokietijoje vyks rinkimai. Ir iki jų niekas nieko rimto nenorės daryti“, – teigia P. Spiegelis.