„Pastarųjų dienų įvykiai, susiję su mokytojais, nebeleidžia ilgiau tylėti. Premjere, privalote įsikišti ir stabilizuoti padėtį. Jūsų atsiribojimas nuo padėties yra nepateisinamas, ypač matant, jog švietimo ir mokslo ministrei nepavyksta suvaldyti situacijos. Turi vykti derybos dėl švietimo darbuotojų keliamų reikalavimų, nes priešingu atveju padėtis gali tapti nekontroliuojam visame viešajame sektoriuje.
Ilgus metus viešasis sektorius buvo nuvertintas, laikomas tiesiogiai pelno nekuriančiu ir todėl nevertu ypatingo dėmesio ir finansavimo sektoriumi. Tačiau čia dirbantys žmonės turi kantrybės ir trypiamos savigarbos ribas, ir tik laiko klausimas, kada mokytojais paseks medikai, dėstytojai, kultūros, socialiniai darbuotojai, valstybės tarnautojai, teisėsaugos pareigūnai ir daugybė kitų profesijų žmonių, dirbančių biudžetiniame sektoriuje“, – rašoma spaudai išplatintame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės pranešime.
Anot jos, dabar kaip tik yra ta krizinė situacija, kai visos ideologinės ir politinės jėgos turėtų dėti visas pastangas, kad problemos būtų sprendžiamos.
„Nepateisinami nei tie politikai, kurie nemato krizės ir laukia, kol žmonės nurims savaime, nei tie, kurie naudojasi sudėtinga padėtimi ir situaciją išnaudoja politinei reklamai bei dar labiau kursto konflikto ugnį.
Jokie milijonai neišgelbės šalies nuo išorinių grėsmių, jei joje gyvenantys žmonės jausis žeminami, todėl, Premjere, suvaldyti kilusią krizę šiuo metu yra Jūsų pirmoji ir pagrindinė pareiga“, – pranešime nurodo I.Ruginienė.
Jau tris savaites streikuojanti A.Navicko vadovaujama profsąjunga trečiadienį užėmė ministeriją. Penktadienį buvo rengiamas mitingas prie Seimo, taigi dalis mokytojų patalpas buvo palikę. Grįžę jie rado užrakintas duris ir atgal į ministeriją sulipo per langus.
Pats premjeras S.Skvernelis, kaip penktadienį sakė jo patarėjas S.Malinauskas, nutarė nesikišti, tik paragino mokytojus laikytis tvarkos.
Sekmadienį S.Skvernelis buvo kviečiamas pietauti su mokytojais, tačiau jis nepasirodė.