Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 05 14

Lietuvos religinių bendruomenių vadovai: nėštumo nutraukimas visada yra gyvybės atėmimas

„Užsimezgusi gyvybė yra ne moters organas, bet genetiškai unikalus žmogaus embrionas, kuris, kai jam nesutrukdoma augti ir vystytis, tampa savarankišku asmeniu. Todėl nėštumo nutraukimas visuomet yra gyvybės atėmimas konkrečiam žmogui“, – teigiama Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininko arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo Mindaugo Sabučio bei Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupo Inokentijaus pareiškime.
Protesto akcija prieš abortų liberalizavimą Madride.
Embriono muliažas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jų teigimu, teisė į privatumą nėra pakankama ir moraliniu požiūriu pateisinama priežastis atimti žmogaus gyvybę.

„Lemiamu argumentu apsisprendžiant dėl negimusios gyvybės negali būti laikomas ir teiginys, jog jos apsauga pažeidžia teisę į asmens fizinio vientisumo gerbimą“, – tvirtina dvasininkai.

Pranešime teigiama, kad žmogaus gyvybės apsauga tam tikrais atvejais gali kelti nelengvai išsprendžiamų dilemų, tačiau „tai nėra priežastis prarasti ryžtą labiau ginti gyvybę, kaip ir sunkūs pasirinkimai kitose gyvenimo srityse negali motyvuoti atsisakymo siekti gėrio“.

Balandį Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai Seime, „darbietis“ Kęstutis Daukšys bei „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovas Algirdas Patackas parlamente įregistravo Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektą, kuriuo būtų draudžiama atlikti abortus.

Projektą vertinę Seimo teisininkai nurodė, jog kyla klausimas dėl jo atitikimo tarptautinėms konvencijoms, taip pat keliama abejonė ir dėl jo atitikimo Lietuvos Konstitucijai.

Pagal projektą, nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba yra pagrįstų įtarimų, kad nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų. Nutraukti nėštumą esant minėtoms sąlygoms būtų leidžiama, jei nuo nėštumo pradžios praėjo ne daugiau kaip 12 savaičių.

Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenimis, 2004 metais atlikta 10 tūkst. 644 dirbtinių abortų , 2011 metais – 6205.

Lietuvoje nutraukti nėštumą šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės be papildomų sąlygų.

Europos Sąjungoje abortai draudžiami Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje. Likusios valstybės, tarp jų ir Lietuva, abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jis leidžiamas. Šis terminas įvairuoja nuo 10 iki 18 savaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos