Planuojamas šių metų miesto biudžeto deficitas siekia 24,6 mln. eurų, tuo metu skolą, kuri siekia apie 400 mln. eurų, numatoma sumažinti 26,9 mln. eurų.
„Jeigu jūs prisimenate, visos partijos, eidamos į rinkimus, aiškino, kad Vilniaus skolą sumažins“, – sakė A.Maldeikienė.
„Siūlau priimti į darbą nors du – tris, nors vieną, galų gale, gerą universitetą Vakaruose baigusį žmogų, kuris dirbtų su viešaisiais finansais“, – sakė A.Maldeikienė.
Pasak politikės, savivaldybė kreditorinius įsiskolinimus dengia ne pagal įstatymus, o su finansais susijusios problemos, jos nuomone, kyla dėl Finansų departamento nekompetencijos – esą jame dirba „arba labai suinteresuoti asmeniškai žmonės, arba žmonės, kurie niekur niekada nerastų darbo“.
Bendros planuojamos miesto išlaidos 2016-aisiais siekia 471,2 mln. eurų, pajamos kartu su valstybės dotacijomis – 443,6 mln. eurų, o deficitas – 24,6 mln. eurų. 2016 metų deficitas, palyginti su 2015 metais (63,1 mln. eurų|), mažėja daugiau nei perpus.
Vilniaus miesto taryba yra pritarusi 2016 metų biudžeto projektui po pateikimo, o jį priimti planuojama kitą savaitę.