Pasak A.Matulo, padirbėti Lietuvai yra netgi garbė, jeigu valstybė už savo pinigus finansuoja 6 metų studijas, po to finansuoja kelerių metų rezidentūrą: „negi tas Lietuvos pilietis, kurio pinigais šitos studijos vykdomos, neturi teisės paprašyti jūsų dvejus ar trejus metus padirbėti Lietuvoje“ – sako jis.
LSS prezidento Vytauto Kučinsko nuomone, jei jau kalbame apie atidirbimą, tokias sąlygas reikėtų taikyti visiems: „Kadangi 4 metų politiko darbas taip pat yra finansuojamas valstybės lėšomis, tai negi Lietuvos piliečiai neturi teisės prašyti, kad baigę kadenciją Seimo nariai kelerius metus savanoriautų nevyriausybinėse organizacijose, kur trūksta savanorių. Tai būtų netgi garbė.“
V.Kučinskas atkreipia dėmesį, kad tai jau ne pirmas toks siūlymas baigus studijas atidirbti pagal valstybės poreikį. Praėjusią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija numatė, kad siekiant spręsti mokytojų stygiaus problemą, 300 eurų stipendija būtų skiriama ne visiems pedagogikos studentams. Ketvirto kurso studentams ir tiems, kurie pasirašys sutartis su mokykla ar savivaldybe, būtų mokama 500 eurų stipendija, už kurią teks atidirbti.
„Mes nesuprantame, kodėl problemos nėra sprendžiamos iš esmės, bet bandoma įvesti įvairias prievoles ir atsakomybę primesti studentams. Srityse, kuriose jaučiamas darbuotojų trūkumas turėtų būti garantuojamas tinkamas darbo užmokestis ir darbo sąlygos. Tik tokiomis priemonėmis galima užtikrinti studentų apsisprendimą neišvykti į užsienį ar pasirinkti darbą regionuose“, – įsitikinęs LSS prezidentas.
Lietuvos studentų sąjunga – organizacija, atstovaujanti studentų interesams nacionaliniu lygmeniu ir kartu su aukštųjų mokyklų savivaldomis siekianti pokyčių aukštojo mokslo sistemoje.