Teismas pareiškė, kad Kryme ir Sevastopolyje išduoti ir Rusijos valdžios patvirtinti dokumentai „neturi teisinės galios Lietuvoje ir negali būti legalizuoti“.
Teisėja Danguolė Martinavičienė vasario pabaigoje paskelbtoje nutartyje pabrėžė, kad Krymo aneksija įvyko pažeidžiant Ukrainos teritorijos vientisumą ir tarptautinės teisės normas.
Pareiškėja, kurios tapatybės teismas žiniasklaidai neatskleidžia, siekė, kad Lietuvos institucijos pripažintų Krymo teisėjo šiemet paskelbtą sprendimą dėl jos santuokos nutraukimo.
Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyrius jos prašymą atmetė, argumentuodamas, kad Kryme priimti sprendimai Lietuvoje negalioja. Tačiau Vilniaus apylinkės teismas atsisakė nutraukti santuoką pagal atskirą procedūrą ir pareikalavo Lietuvos apeliacinio teismo išaiškinimo.
Apeliacinis teismas konstatavo, kad metrikacijos skyrius elgėsi tinkamai, atsisakydamas priimti Kryme išduotą dokumentą, o apylinkės teismo elgesį pavadino teisiškai nekorektišku.
Rusija Ukrainos Krymo pusiasalį užėmė ir aneksavo 2014 metais. Vakarai dėl to įvedė sankcijas. Į juodąjį sąrašą yra įtrauktos įmonės ir žmonės, susiję su Rusijos administracija Kryme, jų turtas įšaldytas, jiems draudžiama atvykti į Europos Sąjungą.