Aplankė Indiją, Italiją, Kubą, Kolumbiją
Daug keliavo A.Brazauskas ir vėliau. Aštuntame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis darbo reikalais buvo komandiruotėse Indijoje, Čekoslovakijos, Rumunijos socialistinėse respublikoje, Vengrijos liaudies respublikoje, Jugoslavijos socialistinėje federacinėje respublikoje, Lenkijos liaudies respublikoje, Vokietijos demokratinėje respublikoje.
1978 m. A.Brazauskas atostogas praleido Rumunijoje.
Kiekviena komandiruotė – tai ne tik reikalų tvarkymas, bet ir kultūrinė programa. Buvo susipažįstama su tolimų ar artimesnių regionų, tautų gyvenimu, papročiais, kultūra, – rašė pats A.Brazauskas.
Tiesa, asmens byloje nurodyta, kad, paties A.Brazausko teigimu, 1974 m. Lenkijos liaudies respubliką jis aplankė vieną, o ne du kartus, ir nevyko į Vokietijos demokratinę respubliką, todėl šie įrašai pasirašius archyvarui 1981 m. byloje buvo išbraukti.
Devintajame dešimtmetyje A.Brazauskas vėl darbo reikalų turėjo Rumunijos socialistinėje respublikoje, Lenkijos liaudies respublikoje ir Vokietijos demokratinėje respublikoje. Su delegacija iš Lietuvos 1988 m. lankėsi Kolumbijoje.
Ilsėjosi devintajame dešimtmetyje A.Brazauskas prabangiai – 1981 m. vyko į Italiją, o 1984 m. – į Kubą.
Plėtė ryšius
Pats A.Brazauskas savo 75-mečiui skirtuose memuaruose „Ir tuomet dirbome Lietuvai“ apie sovietmečiu vykusias komandiruotes yra rašęs taip: „Kiekviena komandiruotė – tai ne tik reikalų tvarkymas, bet ir kultūrinė programa. Buvo susipažįstama su tolimų ar artimesnių regionų, tautų gyvenimu, papročiais, kultūra. Tai buvo daroma su tų pačių dalykinių partnerių, šiuo atveju šeimininkų, pagalba. Tokie ryšiai padėdavo spręsti dažniausiai abiem pusėms naudingus klausimus. Ar nusivežta kokia nors dovanėlė jau traktuotina kaip kyšis ir papirkimas?
Žinoma, į Lietuvą atvykusius aukšto rango svečius buvo stengiamasi kuo svetingiau priimti ir pragmatiškais tikslais. Jie buvo ir pavaišinami, ir į sauną nuvedami. Kitokių pramogų skurdžiame tarybinės tikrovės peizaže nesimatė, netgi į pirtis Rusijos sričių partijos komitetuose buvo žiūrima kaip į buržuazinį pramaną“.
Lietuvos ypatingasis archyvas pirmadienį sulaukė Lietuvos socialdemokratų partijos kritikos, neva parodos stende A.Brazausko portretą sudėjus kartu su kitų LKP pirmininkų Antano Sniečkaus ir Mykolo Burokevičiaus, o šalia dar išvardinus buvusius KGB vadus, buvo paniekintas A.Brazausko atminimas. Lietuvos ypatingasis archyvas paaiškino parodoje tik norėjęs pademonstruoti, kokius dokumentus ir apie ką saugantis.