Į Šaltakraujų ir laboratorinių gyvūnų skyrių prieš kelias savaites atgabenti trylika roplių – du paprastieji pitonai, trys Kalifornijos gyvatės, du saliniai žalčiai, du žiurkiniai žalčiai, dvi pieniškosios gyvatės ir du tinkliniai pitonai. Visus šiuos gyvūnus Lietuvos zoologijos sodas išmainė su Klaipėdos „Mini zoo“ sodu.
„Už visus roplius uostamiesčio mini zoologijos sodui padovanojome lamą ir dalį turėtų sausumos vėžlių. Nauji gyvūnai pas mus paprastai taip ir atkeliauja: dalį jauniklių išmainome į retesnių ar naujų, mūsų sode dar nebuvusių ar nunykusių gyvūnų rūšių, atstovus. Pirkti gyvūnų negalime sau leisti“, – sakė Lietuvos zoologijos sodo Šaltakraujų ir laboratorinių gyvūnų skyriaus vyresnioji herpetologė Alma Pikūnienė.
Naujų roplių zoologijos sode atsiranda nuolat. Tačiau vienu metu tokio gausaus būrio „naujakurių“ sulaukiama retai – tik kas 3-4 metus. „Užpildėme visą skyrių. Vietos nepritrūko, nes iš anksto planavome, kad naujų roplių bus ne 1-2, kaip paprastai, bet virš dešimt“, – sakė roplių specialistė.
Šiuo metu didžioji dalis naujų gyvūnų dar laikomi karantine. Dalį jų išvysti bus galima maždaug po mėnesio, o visus į ekspoziciją perkelti ketinama rudenį.
Tačiau vieną brangiausių sodo naujakurių – tinklinį pitoną – sodo lankytojai gali pamatyti jau dabar. Tokia sėkmė nusišypsojo tik dėl atsitiktinumo: gyvūnas nebuvo atsidūręs karantine, nes tam nėra sąlygų – patinėlis ir patelė yra maždaug 4 metrų ilgio, todėl tilpo tik į ekspozicijai numatytą erdvę.
Paskutinį kartą Kauno zoologijos sode šios rūšies pitoną buvo galima pamatyti prieš 15 metų. „Įsigyti tokių gyvūnų negalime, sodui tai per brangus pirkinys. Paskutiniais duomenimis, šiuo metu tinkliniai pitonai kainuoja 1000-4000 litų. Kaina labai priklauso nuo gyvūno amžiaus“, – sakė A.Pikūnienė.
Lietuvos zoologijos sode kai kuriuos roplius galima ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti – čia veikia gyvūnų parduotuvė. Pasak A.Pikūnienės, pitonai visada buvo vieni perkamiausių, jų populiarumas nenuslūgo iki šiol. Tuo metu keletą pastarųjų metų „ant bangos“ buvusios iguanos ir kukurūziniai žalčiai jau rečiau pageidaujami.