„Turime užtektinai duomenų, kurie leidžia įtarti, kad su nedarbingumo pažymėjimais ne viskas gerai. Išmokos didėja ir jas sunku susieti su padidėjusiu sergamumu, tai rodo, kad yra nepagrįstų mokėjimų“, – sakė „Sodros“ Klaipėdos teritorinio skyriaus direktorius Valdemaras Anužis. Šie duomenys vakar pristatyti gydymo įstaigų vadovams.
„Stiprinsime kontrolę, išnaudosime ir kitų institucijų pajėgas. Artimiausiu metu paskelbsime pasitikėjimo telefoną, įtrauksime visuomenę. Kitos prevencinės priemonės – kvietimai į gydytojų konsultacines komisijas. Ši priemonė iš tiesų efektyvi, nes pakvietus į gydytojų komisiją, kuri tikrina, ar iš tiesų pagrįstai išduotas pažymėjimas, pusei pakviestųjų nedarbingumo pažymėjimai iškart nutraukiami. Tai tik dar labiau leidžia įtarti, kad jie buvo pratęsiami nepagrįstai“, – sakė V.Anužis.
Pasak direktoriaus pavaduotojos Daivos Dabravalskienės, pernai dėl ligos pašalpos skyrimo į „Sodrą“ kreipėsi apie 70 tūkst. uostamiesčio ir rajono gyventojų. „Į gydytojų komisijas dėl nedarbingumo pagrįstumo kviečiame apie 2–3 proc. žmonių, šis skaičius tik didės. Pernai buvo tikrinta apie 2000 asmenų. Pažeidimų nemažai – nedarbingumo pažymėjimai tęsiami ilgesniam terminui, nei numato įstatymas, išduodami neblaiviems asmenims, kuriems išmokos nepriklauso“, – sakė pavaduotoja.
Pernai, atlikus patikrinimus, „Sodros“ Klaipėdos skyrius neišmokėjo 44 tūkst. litų neteisėtai norėtų gauti pašalpų.