Nustatyta, kad Sveikatos apsaugos ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose nepakankamai skaidriai reglamentuotos ligų, kompensuojamųjų vaistų, centralizuotai perkamų vaistinių preparatų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašų sudarymo (atnaujinimo) ir keitimo procedūros, trūksta kontrolės, teigiama STT išplatintame pranešime.
Ligų ir kompensuojamųjų sąrašų tikslinimo komisijos ir kitų šioje procedūroje dalyvaujančių Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojų veikla beveik nepristatoma visuomenei, todėl sunku užtikrinti, kad ji atitiktų visuomenės lūkesčius. Be to, nustatyta atvejų, kai komisija priimdavo sprendimą dėl ligų, vaistų ar medicinos priemonių įtraukimo į sąrašus, neturėdama visos privalomos informacijos, nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų.
STT pareigūnams kilo abejonių ir dėl kai kurių Teritorinių ligonių kasų stebėtojų tarybų sprendimų teisėtumo ir skaidrumo, kadangi dalis iš jų taip pat priimti nesilaikant galiojančių teisės aktų. Tikėtina prielaida, kad stebėtojų tarybų pirmininkai turi galimybių į taikinimo ir medicininio audito komisijas proteguoti savus kandidatus ir jų padedami daryti įtaką priimant sprendimus.
STT rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei ligonių kasai atsižvelgti į pastebėtus trūkumus ir imtis konkrečių priemonių: skaidriai reglamentuoti procedūras, tobulinti darbuotojų kontrolės mechanizmą, kad mažėtų prielaidų korupcijai pasireikšti.