„Kol kas nepriklausau jokiai frakcijai, nes, kai esi save išsikėlęs pats, iškart patenki į mišrią Seimo narių grupę. Matyt, į ją būsiu automatiškai patekęs ir kol kas neketinu jungtis prie kokios nors konkrečios frakcijos“, – 15min.lt sakė Linas Balsys.
Tiesa, jis neatmeta galimybės, kad palaikys formuojamą centro-kairės koaliciją, o vėliau galbūt ir prisijungs prie kokios nors partinės frakcijos.
„Aš atstovauju žaliesiems, tad jungtis prie kurios nors frakcijos ir lyg tapti tos frakcijos ideologijos atstovu kol kas aš nematau prasmės, bet, jei būtų galimybė individualiam Seimo nariui prisijungti prie koalicijos, aš gal ir prisijungsiu prie koalicijos“, – teigė jis.
Pasak L.Balsio, kol kas likti mišrioje Seimo narių grupėje jį verčia neaiškios būsimos koalicijos nuostatos atominės elektrinės statybų klausimu.
Politikui svarbiausia, kad socialdemokratų, „darbiečių“, „tvarkiečių“ ir Lenkų rinkimų akcijos formuojama koalicija savo darbų plane įrašytų tautos valios, išreikštos referendume, įgyvendinimą, naujos energetikos strategijos be atominės energetikos tvirtinimą, suplanuotų namų renovaciją vykdyti valstybės lėšomis, ir kardinalią sveikatos reformą.
„Kol kas šiais klausimais nei socialdemokratai, nei Darbo partija nekalba. Aš girdžiu šnekų apie naujo tipo atominę elektrinę, apie kitus projektus galbūt, o Darbo partija atvirai sako, kad ji už atominę elektrinę“, – aiškino L.Balsys.
Politikas teigia, kad jo negąsdina galimi būsimi kolegos iš „Drąsos kelio“ partijos, kurie, jei nors vienas šios partijos narys pasirinks kitos partijos frakciją, atsidurs mišrioje Seimo narių grupėje.
L.Balsys teigia savo balsavimų su kitais mišrios Seimo narių grupės nariais nederinsiąs, nes tai ir nėra privaloma, o administracinis grupės darbo organizavimas, pasak jo, bus sutvarkytas gerai, nepaisant to, kas šiai grupei priklausys.
L.Balsys Žaliosios politikos instituto prezidento pareigas apleido lapkričio 10 dieną. Kol kas institutas naujo prezidento nėra išsirinkęs.