Kaip rašo „Lietuvos žinios“, mišriai parlamentarų grupei priklausantis politikas tikina, kad KT yra „beveik uzurpavęs visą valdžią“ bei atima iš Seimo įstatymų leidybos teisę. L.Balsys, be kitų sprendimų, labiausiai kritikuoja KT išaiškinimą, jog dėl dvigubos pilietybės reikia rengti referendumą.
Tuo metu tokį L.Balsio siūlymą konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius vadina „antikonstituciniu“, tvirtindamas, kad KT negali nurodyti ir nenurodo, kokį įstatymą priimti, tik parodo klaidas, kurias būtina ištaisyti, kad nebūtų pažeistas pagrindinis šalies teisės aktas.
Siūlymui nepritaria ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vicepirmininkas Stasys Šedbaras.
L.Graužinienė: KT yra garantas
Tuo tarpu KT seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nepritaria siūlymams riboti KT galias tikindama, kad jis turi išlikti Konstitucijos priežiūros garantu.
„Konstitucinio Teismo teisėjų pareiga yra prižiūrėti, kad mūsų priimti įstatymai atitiktų Konstituciją. (...) Turi būti kažkoks garantas, kuris vis dėlto prižiūri Konstituciją. Ir manau, kad pakankamai neblogai prižiūri“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė.
Anot jos, nesant KT išaiškinimų, Seime „įstatymai gali atsirasti labai įvairūs“ .
Anot jos, nesant KT išaiškinimų, Seime „įstatymai gali atsirasti labai įvairūs“ bei kaip teigiamą pavyzdį pateikė šio teismo įpareigojimą atstatyti per krizę sumažintus atlyginimus ir pensijas.
Ji atkreipė dėmesį į galimą pavojų, kad KT teisėjai kai kada gali būti veikiami politikų.
„Manau, kad šios sudėties Konstitucinis Teismas tikrai yra pakankamai objektyvus“, – pabrėžė L.Graužinienė
Siūlymas – ne pirmas
Siūlymų riboti KT galias būta ne kartą – Seimo Biudžeto ir finansų komitetas birželį pasiūlė Vyriausybei parengti Konstitucinio Teismo įstatymo pataisas, kuriomis būtų draudžiama KT priimti sprendimus finansiniais ir ekonominiais valstybės klausimais.