„Kadangi neturėjau informacijos, kodėl kilo krizė, tai man sunku spėti, kas lėmė jos pabaigą“, – taip į klausimą, kaip jis paaiškintų, kad Rusija nutraukė lietuviškų pieno produktų embargą, atsakė L.Linkevičius. Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, tai reikėjo padaryti seniai, tačiau jis esą apie situaciją galįs kalbėti tik labai atsargiai – juk apie sankcijas oficialiai Lietuva nebuvo informuota, nors vilkikai su lietuviškais registracijos numeriais Rusijos pasienyje stovėdavo po 20 valandų. Ir visa tai tęsėsi ne vieną dieną, o ilgiau nei mėnesį.
L.Linkevičius teigiamai atsakė į klausimą, ar kieta ES pozicija galėjo turėti įtakos Rusijos sprendimui, nes maždaug po dviejų dienų, kai eurokomisaras Karlas de Guchtas sukritikavo Rusiją ji oficialiai paskelbė, kad nutraukia sustiprintą patikrą lietuviškiems produktams.
„Gerbdami save mes suprantame, kad Lietuva nėra tokia jau didelė valstybė. Pagal ES taisykles, išorinės prekybos klausimai yra eurokomisarų kompetencija. Jeigu pasitaiko kokių nors pažeidimų (tarkim, galimas kenkimas šaliai ES narei ar diskriminacinės priemonės jos išorinei prekybai), Europos Komisija įsijungia į dialogą ir gina tos šalies interesus. Anksčiau aš sakiau, kad tokie Maskvos veiksmai gali pakenkti ne tik Lietuvos ir Rusijos, bet ir Rusijos ir visos ES santykiams. Vieningas ES atsakymas, tikiuosi, leis išeiti iš krizės“, – kalbėjo L.Linkevičius Rusijos žiniasklaidai.
Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovui priminta, kad jis yra pasisakęs apie galimybes pritaikyti tam tikras sankcijas Kaliningrado sričiai ir tokiu būdu atsakyti Rusijai, tačiau L.Linkevičius patikslino, jog jo žodžiai buvo neteisingai išversti – esą jis agentūrai „Reuters“ kaip tik sakęs, kad jokių panašių priemonių Lietuva net nesvarsto.
Interviu taip pat kalbama apie lapkritį įvyksiantį Rytų partnerystės aukščiausio lygio susitikimą ir Ukrainos ketinimus pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su ES. Paklaustas, kaip jis galėtų paaiškinti Rusijos kolegai Sergejui Lavrovui, kad ši sutartis bus naudinga Maskvos interesams, jeigu tokiu būdu Ukraina nebegalės prisijungti prie Rusijos kuriamos Muitų sąjungos, L.Linkevičius patarė kolegoms rusams gerbti savo kaimynus.
„Jeigu jos (buvusios Sovietų Sąjungos šalys – aut.past.) renkasi kokį nors kelią, tai tegu renkasi, tai jų teisė. Jos irgi turi savo principus, aš manau. Jeigu jos nusprendžia kitaip, vadinasi, bus kitaip“, – teigė Lietuvos URM vadovas.