Jame dalyvavo virš 20 vaikų iš „Caritas“ globojamo Šeimos paramos centro. Šiais metais jau tradicija tapusį renginį praturtino ir 15 vaikų iš pabėgėlių šeimų, atkeliavusių iš Ukrainos okupuotų teritorijų.
Buvo itin smagu matyti skirtingų tautų, mentalitetų, religijų ir patirčių vaikus gražiai sutariančius, padedančius vieni kitiems, besijuokiančius ir susikalbančius net kartais nemokant vieni kitų kalbos.
„Tikime, kad tokie renginiai praplės vaikų akiratį, supažindins juos su kitomis kultūromis ir padės jiems tapti atviresniais bei tolerantiškais žmonėmis. Vaikams labai svarbu, kad su jais atvyksta pabendrauti suaugusieji, gyvenantys užsienyje, kurie savo pavyzdžiu gali juos įkvėpti mokytis ir siekti aukštesnių tikslų gyvenime“ – sakė Viktorija Vasiliauskaitė, LCLC paramos fondo vadovė.
„Kai visuomenė sugeba dalintis, ji tampa sąmoninga visuomene. Šis renginys – tai puiki proga pabėgėlių vaikams, dažnai turintiems labai sunkią praeitį, pasijusti reikalingiems ir neatstumtiems. Dažnai Lietuvoje baiminamasi, kad pabėgėliai nesugebės integruotis į visuomenę. Tokie renginiai – puikus pavyzdys, kai vietoje baimės, galima bandyti kurti ir veikti kartu. Neformalus ugdymas žaidimo forma yra vienas iš efektyviausių vienas kito pažinimo būdų“, – sakė Ilma Skuodienė, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Užsieniečių integracijos programos vadovė.
LCLC klubo nariai, aukšto lygio profesionalai dirbantys Jungtinėje Karalystėje, dosniai aukoja lėšas tokio pobūdžio renginiams. Bendradarbiaujant su Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ per metus suorganizuojamas ne vienas edukacinis ir pažintinis renginys.
Vaikai yra aplankę prezidentūrą, įvairius muziejus, mokęsi amatų, pirmą kartą gyvenime keliavę prie jūros, stebėję žvaigždes observatorijoje. Klubo nariai ir alumnai, grįžę atostogų į Lietuvą, noriai randa laiko apsilankyti šiuose renginiuose, juk didžiausia ir vertingiausia labdara – jų skirtas laikas ir dėmesys tiems, kurie jo labai stokoja.