„Čia ne Lietuvos žmonių problema, kad kai kas negali perlipti per savo aroganciją ir tinkamai vykdyti valstybės vadovo pareigų – tai čia to žmogaus problema“, – Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento pirmininkė L.Graužinienė.
Vėliau paprašyta paaiškinti, kodėl pastaruoju metu vis laido kritikos strėles į prezidentę D.Grybauskaitę, Seimo pirmininkė L.Graužinienė pareiškė anaiptol to nedaranti.
„Aš nekritikuoju prezidentės. Aš tik noriu, kad ji vykdytų Konstitucijos jai priskirtas pareigas. Labai norėčiau, kad ji tas pareigas vykdytų kartu su Seimu ir Vyriausybe“, – sakė ji.
„Aš nekritikuoju prezidentės. Aš tik noriu, kad ji vykdytų Konstitucijos jai priskirtas pareigas. Labai norėčiau, kad ji tas pareigas vykdytų kartu su Seimu ir Vyriausybe.
Dar kartą pasiteiravus, kokių pareigų, pasak jos, prezidentė nevykdo, L.Graužinienė tapo paslaptingesnė.
„Kiekvienas šalies vadovas turi dirbti taip, kaip parašyta Konstitucijoje. (...) Nekomentuosiu daugiau. Pasakiau tiek, kiek norėjau pasakyti. Plačiau aš nekomentuosiu“, – gynėsi Seimo pirmininkė.
L.Graužinienė patikino, kad jos pareiškimai niekaip nėra susiję su kitąmet vyksiančiais prezidento rinkimais. Ji užtikrino pati juose nedalyvausianti, o Darbo partija kels Artūro Paulausko kandidatūrą.
Seimo pirmininkė pirmadienį per COSAC posėdį viešai atsiprašė už šalies vadovės nedalyvavimą, nors šis ir nebuvo numatytas. Iš Seimo ir prezidentūros atstovų susirašinėjimo matyti, kad dar spalio 21 dieną Seimas ir Prezidentūra suderino, kad valstybės vadovės sveikinimas nebūtinas, nes delegacijos vadovų susitikimas su prezidente įvyks prezidentūroje. Būtent Seimo kanceliarijos iniciatyva pasiūlyta atsisakyti D.Grybauskaitės sveikinimo žodžio konferencijos pradžioje.
L.Graužinienė pažymėjo, kad planuodami vizitus į užsienį ir kalbas politikai susipažįsta ne tik su galutinėmis renginių darbotvarkėmis, bet ir jų projektais.
„Du kartus Europos reikalų komitetas lankėsi pas prezidentę aptarinėdami pirmininkavimo klausimus ir abu kartus prezidentė buvo patikinusi visą komitetą, kad jinai dalyvaus, kad jinai sakys sveikinimo kalbą ir kad tai yra jai taip pat svarbu, kad parlamentinis lygmuo būtų tinkamai atstovaujamas“, – tikino Seimo pirmininkė.
Paklausta, ar atsiprašyti už COSAC dalyvių sugalvojo spontaniškai, ar jai buvo seniau žinoma, kad prezidentė renginyje nedalyvaus, L.Graužinienė sakė nenorinti kalbėti apie detales.
„Į detales nenorėčiau dabar gilintis, nes man labai keistai atrodo ta informacija viešoje erdvėje, kai Seimo kanceliarijos darbuotojas nurodo, kaip elgtis Lietuvos Respublikos prezidentei. Tikrai nenoriu komentuoti visų tų susirašinėjimų ir tų užkulisinių peripetijų ir žaidimų – aš vadovaujuosi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Statutu, pagaliau protokolo reikalavimais ir aš visada taip dirbsiu“, – trečiadienį Žinių radijui dėstė L.Graužinienė.
Seimo pirmininkės komanda pirmadienį BNS nesugebėjo paaiškinti, kuo remdamasi L.Graužinienė atsiprašė svečių. Seimo pirmininkė nepanoro aiškintis situacijos ir tuomet, kai pirmadienį jau buvo žinoma informacija apie tai, kad prezidentės dalyvavimas renginyje galutinėje darbotvarkėje nebuvo numatytas paties Seimo atstovų siūlymu.