„Branduolinės energetikos srityje atsiveria naujos galimybės pritaikyti Japonijos patirtį ir technologijas vystant Klaipėdos SGD terminalą“, – trečiadienį vakare socialiniame tinkle parašė Seimo pirmininkė.
Tiesa, ji nepaaiškino, kaip atominių elektrinių technologijas galima pritaikyti dujų terminale.
Feisbuke jos įrašas pasirodė po susitikimo su Japonijos premjeru Šinzo Abe.
Tai turėjo sukelti nuostabą energetikų akyse, nes branduolinė energetika ir suskystintų dujų terminalas neturi ir negali turėti jokių sąlyčio taškų.
Dujų terminale reikalingas milžiniškas šaltis išdujinimui, o branduolinėje energetikoje atvirkščiai – milžiniškas karštis reakcijai.
„Branduoliniai reaktoriai – šilumos šaltinis, o terminale reikalingas šaltis. Nelabai matau čia ryšio“, – pastebėjo Kauno technologijos universiteto Šilumos ir atomo energetikos katedros profesorius Jonas Gylys.
Todėl jau ketvirtadienį ryte, kilus pašaipų internete bangai, L.Graužinienės atstovams teko taisyti įrašą feisbuke.
„Pažymėjau, kad šalia bendradarbiavimo branduolinės energetikos srityje atsiveria ir naujos galimybės pritaikyti Japonijos patirtį ir technologijas vystant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę ir atsinaujinančius energijos šaltinius“, – skelbia naujas įrašas.
Seimo pirmininkės atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas sakė, kad įvyko žmogiška klaida.
„Klaidą pripažįstame, ir tai mūsų, komandos, darbas, o ne Seimo pirmininkės. Jos feisbuką prižiūri kanceliarijos darbuotojas. Trumpinant pranešimą spaudai įsivėlė klaida“, – paaiškino R.Gorbačiovas.
Energetikai greičiausiai lengvai atsipūtė – atominių elektrinių technologijos dujų terminale neatsiras.