Seimo komisija praėjusią savaitę jau patvirtino išvadų dalį, susijusią su LRT vykdytais viešaisiais pirkimais, turto valdymu.
Išvadomis konstatuota, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nuo 2005 metų sistemingai fiksavo pažeidimus, bet nėra duomenų, kad tuometine LRT vadovybė būtų ėmusis priemonių užkirsti jiems kelią.
Seimo komisijai dar liko patvirtinti išvadų dalį, susijusią su siūlomais LRT valdymo pokyčiais.
„Yra numatomi struktūros pokyčiai. Iš esmės dabartinė struktūra tokia, kad galia sutelkta vienose rankose, įprastai tokiose didesnėse įmonėse yra kiti valdymo organai, kur yra išskaidyta galia, būna valdybos ir panašiai, yra tam tikras kontrolės mechanizmas“, – sakė A.Nekrošius.
Išvadų projekte siūloma išgryninti LRT tarybos funkcijas, paliekant „klasikines“ tarybos ir dalininkų funkcijas, LRT veiklos strategijos tvirtinimą ir priežiūrą, „būtų atsisakoma valdymo organams būdingų funkcijų“. Taip pat būtų steigiamas naujas valdymo organas – valdyba.
Seimas gruodžio pabaigoje sudarė komisiją LRT finansams tirti. Jai pavesta nustatyti, ar LRT iš prodiuserių perkamos paslaugos atitinka rinkos kainas, ji taip pat turi nagrinėti LRT pirkimus, vadovybės struktūrą, jos atitikimą europinei praktikai ir t.t. Ji darbą turi baigti iki spalio 8 dienos.
Tyrimo kritikai šios komisijos sudarymą vadina spaudimu žiniasklaidai.
Seimo tyrimo metu pasikeitė LRT vadovybė. Pasibaigus ankstesnio LRT vadovo Audriaus Siaurusevičiaus antrajai kadencijai, generaline direktore kovo mėnesį išrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.