„Nuo pat 1999 metų kalbama, kad Lukiškių aikštę būtų logiška paversti pagrindine reprezentacine Lietuvos aikšte, pamažu joje pradedant formuoti visuomenines tradicijas. Aikštės pavadinimo pakeitimas galėtų tapti simboliniu atspirties tašku pagaliau realizuojant šiuos planus. Tiesioginė Lukiškių aikštės pavadinimo sąsaja su okupacinių režimų represijomis ir laisvės kovų istorija yra akivaizdi, todėl aikštės pervadinimas į Laisvės aikštę būtų simboliškai prasmingas“, – teigė Seimo TS-LKD frakcijos narys Liutauras Kazlavickas.
Jo teigimu, tai, kad kovo 8 d. turėjęs pasibaigti Kultūros ministerijos konkursas, skirtas Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimui Lukiškių aikštėje, yra dar kartą pratęstas – jau tampa liūdna tradicija.
„Apie aikštės atnaujinimą kalbame jau daugiau kaip dešimtmetį. Manau, pakeitę pavadinimą jaustumėmės labiau įpareigoti pabaigti pradėtą darbą. Tikiuosi, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba ir Vilniaus miesto meras atsižvelgs į šiuos argumentus“, – teigė parlamentaras.
2012 m. rugsėjo 25 dieną Laisvės aikštės pavadinimo idėjai yra pritarusi vienuolika organizacijų atstovaujanti Visuomeninė taryba prie Lietuvos Respublikos Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos.
„Visuomeninėje taryboje buvo pritarta, kad Lukiškių aikštė galėtų būti pervadinta Laisvės aikšte. Šis pavadinimas yra trumpas, prasmingas ir primenantis Lietuvos laisvės kovų ir netekčių istoriją. Pakeistas aikštės pavadinimas turėtų skatinti neatidėliojant spręsti reprezentacinės aikštės tvarkymą ir paminklo kūrimą“, – teigia Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos vadovas, Visuomeninės tarybos prie Lietuvos Respublikos Seimo pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Jonas Rytis Puodžius.