„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 05 22

LVAT: Konkurencijos tarybos sprendimas išardyti ortopedijos techninių priemonių gamintojų ir prekybininkų kartelį yra teisėtas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) gegužės 17 d. galutine ir neskundžiama nutartimi pripažino, kad Konkurencijos tarybos sprendimas skirti baudas Ortopedijos ir reabilitacijos paslaugų teikėjų asociacijai ir devynioms ortopedijos technines priemones gaminančioms įmonėms, sudariusioms kartelinį susitarimą, yra teisėtas.
LVAT
LVAT / BFL nuotr.

Šia teismo nutartimi taip pat atmestas ir Valstybinės ligonių kasos (VLK), pažeidusios Konkurencijos įstatymo 4 straipsnyje įtvirtintą reikalavimą užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę, skundas.

Konkurencijos taryba 2011 m. sausį priimtame nutarime konstatavo, kad ortopedijos techninių priemonių gamintojai sudarė draudžiamus susitarimus dėl apdraustiesiems iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojamų ortopedijos techninių priemonių kainų, gamybos kiekių, bei siekė pasidalinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas, skirtas šių priemonių kompensavimui. Dėl šių susitarimų buvo neracionaliai panaudojamos biudžeto lėšos, prastėjo pacientų aprūpinimas, jie turėjo mokėti didesnes priemokas už dalinai kompensuojamas ortopedijos technines priemones, konkurenciją ribojantys susitarimai lėmė ir žemesnę priemonių kokybę. VLK neužtikrino konkurencijos tarp įmonių, todėl buvo pripažinta pažeidusia Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimus.

Konkurencijos tarybos nuomone, šis nutarimas turėjo neabejotinos įtakos sustiprėjusiai konkurencijai rinkoje, kadangi įmonėms nutraukus draudžiamus susitarimus, vartotojai gali laisvai pasirinkti, iš kokio gamintojo įsigyti jiems būtinas ortopedijos technines priemones. Nesant susitarimo nustatyti ortopedijos techninių priemonių gamybos kiekius, įmonės gali spręsti, kaip efektyviai naudoti savo gamybinius pajėgumus ir gaminti priemones pagal jų poreikį, o ne pagal nustatytus kiekius. Taip pat taupiau gali būti naudojamos ir valstybės biudžeto lėšos, skiriamos VLK kompensuoti už realiai pagamintas ir pacientų įsigytas ortopedijos technines priemones, nes kainos yra konkurencingos ir VLK gali kompensuoti vartotojams daugiau šių priemonių.

Tikėtina, kad tokiai palankiai situacijai rinkoje įtakos neabejotinai turi Konkurencijos tarybos sprendimu išardytas tarp ortopedijos technikos priemonių gamintojų buvęs draudžiamas susitarimas.

Už pažeidimą bendrovėms paskirtos galutinės baudos: UAB „Idemus“ 235 600 Lt, UAB „Ortopagalba“– 50 730 Lt, UAB „Ortopedijos centras“ – 215 365 Lt, UAB „Ortopedijos klinika“ – 183 825 Lt, UAB „Ortopedijos projektai“ – 158 555 Lt, UAB „Ortopedijos technika“ – 1 562 275 Lt, A. Astrausko firmai „Pirmas žingsnis“ – 324 615 Lt, VšĮ „Vilties žiedas“ – 11 210 Lt, UAB „Ortobatas“ – 53 770 Lt ir Ortopedijos ir reabilitacijos paslaugų teikėjų asociacijai – 950 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs