Neatsižvelgia į fizinius skirtumus
„Vidutinis kišenės gylis moterų drabužiuose yra apie 14 cm, vyriškuose – apie 23 cm, – savo paskyroje paskelbė tarnyba, taip siūlydama užeiti į tinklalapį lygiadieniai.lt. – Suskaičiuota, kad standartinių moteriškų džinsų kišenėse telpa vos 10 proc. populiariausių prekės ženklų telefonų.“
Anot tarnybos, daiktai ir drabužiai vis dar kuriami neatsižvelgiant į biologinius moterų ir vyrų skirtumus. Taip pat – negalvojant apie jų patogumą ir pritaikomumą.
„Labai daug daiktų kuriami pagal standartą, kuris atitinka vyriško kūno vidurkį arba yra artimesni jam“, – teigiama įraše.
Dėl to daugelis moterų, kurios biologiškai turi mažesnes rankas, kojas, yra žemesnio ūgio, kitokių kūno proporcijų, esą negali šiais daiktais naudotis patogiai: „Pavyzdžiui, standartinio dydžio pianino klaviatūra yra nepatogi mažesnėms moterų plaštakoms (dėl to jos netgi dažniau patiria traumų).“
Tas pats, anot LGKT, pasakytina apie išmaniųjų telefonų ekrano dydžius – vidutinis vyras gana patogiai gali valdyti įrenginį viena ranka, o vidutinės moters plaštaka bus tam per maža.
Reklamavo tinklalapį
Įrašas netruko sulaukti internautų dėmesio. „Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos paskyra nulaužta arba jie ten visi iśprotėjo! – pakomentavo vienas „Facebook“ vartotojas. – Parazituojanti kontora neįžvelgė nė vieno pažeidimo karantino metu, bet vat kišenės jiems užkliuvo…“
Jis greičiausiai turėjo omeny nuo COVID-19 pandemijos pradžios įvestus įvairius ribojimus, kuriais buvo siekiama užkirsti kelią infekcijos plitimui. Ribojimais nepatenkinti gyventojai aiškino, esą taip ribojamos jų teisės ir neužtikrinamos lygios galimybės, pavyzdžiui, nuo koronaviruso pasiskiepijusių ir nepasiskiepijusių žmonių.
Taip pat skaitykite: T.V.Raskevičių norėtų versti iš komiteto vadovų, nes jis nekritikuoja karantino ribojimų ir vakcinų
Tačiau LGKT į paskyrą nebuvo įsilaužta, šis įrašas nebuvo ir pokštas.
Įrašo pabaigoje pasiūlyta užeiti į tinklalapį lygiadieniai.lt, kur galima rasti daugiau informacijos apie lyčių nelygybės statistiką ir ką galima padaryti, kad nelygybės būtų mažiau.
Čia pateikiama patarimų darbovietėms, viešajam sektoriui ir pavieniams žmonėms.