„Mano sprendimas yra jungtis prie Mišrios Seimo narių grupės. Motyvus paaiškinsiu pareiškimu pirmadienį“, – penktadienį BNS sakė M.Bastys.
Jo apsisprendimas žlugdo Lietuvos socialdemokratų partijai priklausančių, į opoziciją besitraukiančių Seimo narių planus įkurti savo frakciją.
19 narių (įskaitant ir du „darbiečių atstovus) turinti Socialdemokratų frakcija Seime šiuo metu išgyvena „skyrybų“ procesą. Prieš mėnesį priimtam partijos tarybos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga nepaklusę 9 socialdemokratai pasitraukė iš partijos. Pastarieji ketvirtadienį Seime pakeitė frakcijos pavadinimą į Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją.
Partijos valiai paklusę Seimo socialdemokratai nori įkurti savo frakciją parlamente, tačiau M. Basčiui neinant į ją, šie planai žlunga.
Pagal Seimo statutą sudaryti atskirą parlamentinę frakciją gali ne mažiau nei 7 parlamentarai. Tuo metu partijai priklausančių socialdemokratų lieka iš viso šeši – Raminta Popovienė, Rasa Budbergytė, Juozas Olekas, Algimantas Salamakinas, Julius Sabatauskas ir Algirdas Sysas.
M.Bastys, kuriam Seime inicijuota apkalta dėl neskaidrių ryšių su Rusijos verslininkais ir žurnalistais, iš pradžių buvo prisijungęs prie valdžioje liekančių maištininkų. Tačiau partijos etikos sargams pasiūlius šalinti jos sprendimų nevykdančius parlamentarus iš partijos, M.Bastys praėjusią savaitę atsiėmė parašą, remiantį koaliciją su „valstiečiais“.
G.Palucko šalininkai neslėpė ketinimų būtent M.Basčio padedami įsteigti savą LSDP frakciją Seime.
M.Bastys po iškeltų įtarimų dėl jo ryšių su Rusija, sustabdė savo narystę partijoje.